iOS 10.3 beta 1 – co nowego?

Dritone, 2017-01-25 09:40
5

iOS 10.3 beta 1 wczoraj udostępniono deweloperom aplikacji i okazuje się, że aktualizacja wprowadza całkiem sporo nowości i udoskonaleń. iOS 10.3 beta 1 debiutuje z przeprojektowanymi ustawieniami, gdzie pojawia się sekcja poświęcona użytkownikowi oraz wprowadza Apple File System (APFS). Co jeszcze wnosi iOS 10.3? Sprawdźmy!

iOS 10.3 beta 1 to pierwsza poglądowa wersja nowego systemu operacyjnego dla iUrządzeń, którą wczoraj otrzymali deweloperzy aplikacji. Dziś lub jutro system powinien pojawić się także w ramach publicznych beta testów w Apple Beta Software Program. Tymczasem zerknijmy na zmiany.

Apple iOS 10.3 beta 1

iOS 10.3 beta 1 – co nowego?

iOS 10..3 beta 1 wprowadza nową sekcję w Ustawienia. Gdy tam się udamy, to przywita nas na samej górze sekcja poświęcona użytkownikowi – Apple ID. Widzimy duży awatar i dotknięcie opcji spowoduje otworzenie okna Apple ID. Tu znajdziemy opcje związane z kontem, iCloud, iTunes Store i App Store, Chmurą rodzinną, a niżej nasze urządzenia.

Apple iOS 10.3 beta 1 Apple iOS 10.3 beta 1

Kolejną nowością jest APFS (Apple File System), który zapowiedziano w trakcie WWDC 2016. Po wgraniu iOS 10.3 beta 1 system plików zostaje zmieniony na nowy, który wprowadzono też w becie macOS. Następnie mamy skrót 3D Touch do informacji o pogodzie w aplikacji Mapy. Chcąc je podejrzeć dla danej lokalizacji trzeba mocniej wcisnąć ikonkę z temperaturą. Deweloperzy aplikacji będą mogli też odpowiadać na recenzje użytkowników w App Store. Udając się do Ustawienia, nowej sekcji Apple ID i iCloud natrafimy na graficzną prezentację zajętości dysku iCloud. Widać tu m.in. zajęte miejsce z wykazem poszczególnych rodzajów plików. Sekcję Diagnostyka i użycie zmieniono na Analytics.

Apple iOS 10.3 beta 1 Apple iOS 10.3 beta 1

iOS 10.3 beta 1 wprowadza także widżet dla aplikacji Podcast. Następnie mamy możliwość wyszukiwania słuchawek AirPods w aplikacji Znajdź (to tłumaczy, dlaczego Apple usunęło z App Store aplikację, która to umożliwiała). Z kolei Siri doczekała się opcji z zakresu wyszukiwania wyników krykieta, a SiriKit dostało m.in. możliwość płacenia rachunków czy zamawiania przejazdów z Uberem czy Lyft. W CarPlay dodano skróty ostatnich aplikacji oraz wyszukiwanie stacji ładujących silniki elektryczne w aplikacji Mapy, a w HomeKit dodano wsparcie dla programowanych przełączników. Warto też wspomnieć o możliwości ograniczenia efektów wizualnych w Safari czy nowej animacji dla okien otwieranych aplikacji (są one bardziej zaokrąglone). Na koniec jest jeszcze nowy tryb dla klawiatury (jednej ręki) w iPadach, co znalazł deweloper Steve Troughton-Smith.

iOS 10.3 będzie przez kilka tygodni znajdować się w fazie testów. Stabilne wydanie aktualizacji powinno być gotowe w marcu. Wtedy zostanie ona udostępniona dla wszystkich i pewnie zbiegnie się to z premierą nowych iPadów. Tak więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Aktualizacja: Jeden z naszych czytelników wspomina także o zmienionych etykietach w aplikacji Mapy. Poniżej jego tweet.

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch z pewnością warto znać

Poniżej obejrzysz film poświęcony nowościom z iOS 10.3:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy
The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Apple iOS · · · · · · · · ·
 • Karolina

  Fajnie, że pokazujecie to też na screenach. U innych tylko lista wypunktowana… jakiś dramat. Brawo dla was! :)

  • Dzięki za miłe słowo. Wychodzę z założenia, że jednak pewne rzeczy rzeczywiście warto pokazać, bo po samych opisach to nie zawsze wiadomo o co dokładnie chodzi.

 • A co z bateriami? Problem rozwiązany?

  • Nic na ten temat oficjalnie nie wiadomo, choć coś w RSS dziś widziałem jakoby nie. Później postaram się poszukać jakiś konkretów w tym temacie.

 • Kate

  Ta aktualizacja to masakra jakaś, telefon się ciągle wiesza, pomimo maksymalnego oszczędzania baterii nie wytrzymuje nawet jednego dnia.