Udostępnij
Tweetnij

iOS 10.3 beta 1 – co nowego?

iOS 10.3 beta 1 wczoraj udostępniono deweloperom aplikacji i okazuje się, że aktualizacja wprowadza całkiem sporo nowości i udoskonaleń. iOS 10.3 beta 1 debiutuje z przeprojektowanymi ustawieniami, gdzie pojawia się sekcja poświęcona użytkownikowi oraz wprowadza Apple File System (APFS). Co jeszcze wnosi iOS 10.3? Sprawdźmy!

iOS 10.3 beta 1 wczoraj udostępniono deweloperom aplikacji i okazuje się, że aktualizacja wprowadza całkiem sporo nowości i udoskonaleń. iOS 10.3 beta 1 debiutuje z przeprojektowanymi ustawieniami, gdzie pojawia się sekcja poświęcona użytkownikowi oraz wprowadza Apple File System (APFS). Co jeszcze wnosi iOS 10.3? Sprawdźmy!

iOS 10.3 beta 1 to pierwsza poglądowa wersja nowego systemu operacyjnego dla iUrządzeń, którą wczoraj otrzymali deweloperzy aplikacji. Dziś lub jutro system powinien pojawić się także w ramach publicznych beta testów w Apple Beta Software Program. Tymczasem zerknijmy na zmiany.

Apple iOS 10.3 beta 1

iOS 10.3 beta 1 – co nowego?

iOS 10..3 beta 1 wprowadza nową sekcję w Ustawienia. Gdy tam się udamy, to przywita nas na samej górze sekcja poświęcona użytkownikowi – Apple ID. Widzimy duży awatar i dotknięcie opcji spowoduje otworzenie okna Apple ID. Tu znajdziemy opcje związane z kontem, iCloud, iTunes Store i App Store, Chmurą rodzinną, a niżej nasze urządzenia.

Apple iOS 10.3 beta 1 Apple iOS 10.3 beta 1

Kolejną nowością jest APFS (Apple File System), który zapowiedziano w trakcie WWDC 2016. Po wgraniu iOS 10.3 beta 1 system plików zostaje zmieniony na nowy, który wprowadzono też w becie macOS. Następnie mamy skrót 3D Touch do informacji o pogodzie w aplikacji Mapy. Chcąc je podejrzeć dla danej lokalizacji trzeba mocniej wcisnąć ikonkę z temperaturą. Deweloperzy aplikacji będą mogli też odpowiadać na recenzje użytkowników w App Store. Udając się do Ustawienia, nowej sekcji Apple ID i iCloud natrafimy na graficzną prezentację zajętości dysku iCloud. Widać tu m.in. zajęte miejsce z wykazem poszczególnych rodzajów plików. Sekcję Diagnostyka i użycie zmieniono na Analytics.

Apple iOS 10.3 beta 1 Apple iOS 10.3 beta 1

iOS 10.3 beta 1 wprowadza także widżet dla aplikacji Podcast. Następnie mamy możliwość wyszukiwania słuchawek AirPods w aplikacji Znajdź (to tłumaczy, dlaczego Apple usunęło z App Store aplikację, która to umożliwiała). Z kolei Siri doczekała się opcji z zakresu wyszukiwania wyników krykieta, a SiriKit dostało m.in. możliwość płacenia rachunków czy zamawiania przejazdów z Uberem czy Lyft. W CarPlay dodano skróty ostatnich aplikacji oraz wyszukiwanie stacji ładujących silniki elektryczne w aplikacji Mapy, a w HomeKit dodano wsparcie dla programowanych przełączników. Warto też wspomnieć o możliwości ograniczenia efektów wizualnych w Safari czy nowej animacji dla okien otwieranych aplikacji (są one bardziej zaokrąglone). Na koniec jest jeszcze nowy tryb dla klawiatury (jednej ręki) w iPadach, co znalazł deweloper Steve Troughton-Smith.

iOS 10.3 będzie przez kilka tygodni znajdować się w fazie testów. Stabilne wydanie aktualizacji powinno być gotowe w marcu. Wtedy zostanie ona udostępniona dla wszystkich i pewnie zbiegnie się to z premierą nowych iPadów. Tak więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Aktualizacja: Jeden z naszych czytelników wspomina także o zmienionych etykietach w aplikacji Mapy. Poniżej jego tweet.

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch z pewnością warto znać

Poniżej obejrzysz film poświęcony nowościom z iOS 10.3:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij