Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7 Plus wytrzymał 13 godzin zanurzony w lodowatej wodzie (wideo)

Pewien mieszkaniec Jakucka przeżył spory stres, kiedy jego iPhone 7 Plus wpadł do skutej lodem rzeki podczas weekendowego wypadu na ryby. Telefon został wydobyty po 13 godzinach i nie ma znamion uszkodzeń. Co więcej, przez cały czas zanurzenia działał. Po jego wydobyciu znacznik baterii wskazywał 19%.

Pewien mieszkaniec Jakucka przeżył spory stres, kiedy jego iPhone 7 Plus wpadł do skutej lodem rzeki podczas weekendowego wypadu na ryby. Telefon został wydobyty po 13 godzinach i nie ma znamion uszkodzeń. Co więcej, przez cały czas zanurzenia działał. Po jego wydobyciu znacznik baterii wskazywał 19%.

iPhone’y od dawna były w miarę wodoszczelne, ale oficjalnie wodoodporność przyznano dopiero „siódemce”. Telefony iPhone 7 i 7 Plus spełniają wymagania certyfikatu IP67, co przekłada się na zanurzenie go na głębokość do 1 metra i na czas do 30 minut. Taka funkcja smartfona z pewnością przydała się pewnemu Rosjaninowi, któremu wersja Plus wpadła do zamarzniętej rzeki.

Mieszkaniec Jakucka w Rosji miał zamiar odstresować się przy łowieniu ryb. W tym celu wywiercił ze znajomymi otwór w lodzie na lokalnej rzece i zaczął połów. Przez przypadek jednak jego nowy smartfon z logiem nadgryzionego jabłka wpadł do przerębli. Nieszczęśnik nie mógł go jednak wydobyć własnymi siłami. Postanowił więc zostawić telefon na swoim miejscu, czyli na dni rzeki, i poczekać, aż jego znajomy, który zajmuje się nurkowaniem, pomoże wydobyć mu smartfona. Udało się dopiero za czwartym podejściem. Wyciągnięcie urządzenia uwieczniono na filmie, który opublikowano w serwisie Instagram.

Na filmie widać, że po 13 godzinach spędzonych w wodzie o temperaturze równej 4 stopniom Celsjusza iPhone 7 Plus wciąż działał bez zarzutu. Co więcej, cały czas był włączony. Rosjanin, który przez przypadek stracił telefon twierdzi, że przed wypadkiem znacznik naładowania baterii pokazywał 35%. Po wyciągnięciu telefonu z wody wskazywał 19%.

iPhone 8 ma mieć zwiększoną wodoszczelność

Przypomnijmy, że iPhone 7 Plus, według certyfikatu IP67, powinien wytrzymać w wodzie około 30 minut. Wideo pokazuje jednak, iż telefon może wytrzymać przynajmniej 26 razy dłużej. Nie próbujcie tego jednak w domu ze swoimi „siódemkami”. Warto dodać także, że iPhone 8 ma mieć podobno zwiększoną wodoszczelność. Plotka głosi, że ma spełniać wymagania certyfikatu IP68, czyli będzie mógł być zanurzony na większą głębokość w wodzie.

Źródło: AppleInsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij