Udostępnij
Tweetnij

iOS 11 może wprowadzić rozmowy grupowe w FaceTime

iOS 11 zobaczymy dopiero w okolicy czerwca, gdy odbędzie się WWDC 2017. Tymczasem nowe plotki odnośnie nowości w iOS 11 dostarczają izraelskie źródła, gdzie Apple ma jedno z największych na świecie centrów R&D. Podobno iOS 11 może wprowadzić długo wyczekiwaną funkcję w FaceTime w postaci rozmów grupowych.

iOS 11 zobaczymy dopiero w okolicy czerwca, gdy odbędzie się WWDC 2017. Tymczasem nowe plotki odnośnie nowości w iOS 11 dostarczają izraelskie źródła, gdzie Apple ma jedno z największych na świecie centrów R&D. Podobno iOS 11 może wprowadzić długo wyczekiwaną funkcję w FaceTime w postaci rozmów grupowych.

Izraelski The Verifier raportuje, że zespół odpowiedzialny za FaceTime testuje nową funkcję w aplikacji i jest nią możliwość prowadzenia rozmów grupowych, które oferuje m.in. Skype. W ten sposób będzie można prowadzić rozmowy w grupie, do której będzie można dodać maksymalnie pięć osób. Apple podobno rozważa dodanie takiej funkcji wraz z iOS 11, ale w raporcie czytamy, że może to nastąpić w nieco późniejszym czasie, wraz z inną aktualizacją.

Apple iOS 11 FaceTime

W tym samym raporcie czytamy, że iOS 11 ma położyć nacisk na funkcje społecznościowe skupione w około iMessage czy FaceTime’a. Podobno kontrolka dla grupowych konwersacji ma też pojawić się w aplikacji Wiadomości. Więcej szczegółów nie jest znanych.

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch z iOS 10 z pewnością warto znać

Trudno powiedzieć, ile jest prawdy w tym raporcie. Oczywiście, Apple ma w Izraelu jedno z największych centrów badawczo-rozwojowych na świecie i plotki najpewniej bazują na informacjach uzyskanych od pracowników tamtejszej placówki. The Verifier nie jest jednak jakimś sprawdzonym źródłem informacji o firmie z Cupertino. Tak więc pewnie będziemy musieli poczekać na potwierdzenie z jeszcze innego źródła.

iOS 11 Apple zaprezentuje na WWDC 2017

iOS 11 najpewniej zobaczymy w czerwcu. Wtedy odbędzie się konferencja WWDC 2017 dla deweloperów aplikacji i niedługo po keynote Apple udostępni pierwsze bety systemu dla testerów. Kilka tygodni później powinny rozpocząć się publiczne beta testy w ramach Apple Beta Software Program.

Apple przygotowując iOS 10 skupiło się przede wszystkim na aplikacji Wiadomości, która to dostała najwięcej nowości i udoskonaleń. Doczekała się nawet dedykowanego App Store z rozszerzeniami. I możliwe, że firma z Cupertino rzeczywiście będzie podążać w tym kierunku i teraz zajmie się rozwojem FaceTime.

Na więcej informacji będziemy musieli jeszcze poczekać. Zanim jednak pojawi się iOS 11, to najpierw spodziewajmy się wydania innej aktualizacji. Mowa oczywiście o iOS 10.3. Według plotek ma ona wprowadzić nowy tryb Theater Mode, ale jego pełne przeznaczenie nie jest jeszcze znane. Mówi się o trybie kinowym czy ciemnym motywie. Wszystko wyjaśni się jednak dopiero w momencie wydania pierwszej bety tego systemu, a to może nastąpić już w przyszłym tygodniu (ale nie ma co do tego pewności). Stabilne wydanie iOS 10.3 dla wszystkich zostanie pewnie udostępnione w marcu, w okolicy premiery nowych iPadów oraz podobno także ołówka Apple Pencil 2.

Na poniższym filmach obejrzysz nowości z systemu iOS 10:

źródło: The Verifier (via Macrumors)

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij