Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 ze stali nierdzewnej może zwiększyć liczbę amerykańskich dostawców

iPhone 8 ma mieć obudowę łączącą stal nierdzewną ze szkłem, a więc podobną do modeli 4 i 4s. Apple może w ten sposób nieco zadowolić prezydenta elekta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, który chce, aby firma z Cupertino produkowała smartfony w USA. Możliwe, to odbędzie się to m.in. za sprawą Jabil, które będzie mogło zostać dostawcą stali dla smartfonów iPhone 8.

iPhone 8 ma mieć obudowę łączącą stal nierdzewną ze szkłem, a więc podobną do modeli 4 i 4s. Apple może w ten sposób nieco zadowolić prezydenta elekta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, który chce, aby firma z Cupertino produkowała smartfony w USA. Możliwe, to odbędzie się to m.in. za sprawą Jabil, które będzie mogło zostać dostawcą stali dla smartfonów iPhone 8.

Kilka dni temu wspominaliśmy wam, że iPhone 8 ma dostać ramkę z kutej stali nierdzewnej. Nie będzie to dokładnie tak samo wytwarzana stal, jak w modelach 4 i 4s z początków tego dziesięciolecia, a nieco inaczej. Jest bardzo możliwe, że w ten sposób firma z Cupertino zwiększy liczbę dostawców operujących na terenie Stanów Zjednoczonych.

Apple Insider raportuje, że firma z Cupertino może zwrócić się po dostawy stali nierdzewnej dla iPhone’ów 8 do firmy Jabil, która ma siedzibę na terenie St. Petersburgu. Ma jednak także placówki na terenie Stanów Zjednoczonych i może operować także na tamtejszym (jak i wielu innych rynkach, gdzie firma ma siedziby).

iPhone 4 iPhone 8

Zobacz także >> Tony Fadell ujawnia pewne kulisy powstawania pierwszego iPhone’a

W ten sposób Apple rzeczywiście może zwiększyć liczbę dostawców ze Stanów Zjednoczonych, czego chce prezydent elekt tego państwa, Donald Trump. Nowy prezydent chce, aby Apple rozpoczęło produkcję własnych smartfonów na terenie USA, czego nie bardzo chce Tim Cook. Trump może jednak do tego zmusić Apple’a i wtedy firma nie będzie miała za bardzo wyjścia.

iPhone 8 może więc być pierwszym smartfonem, który będzie powstawać nie tylko w Chinach, ale też na terenie USA. Choć niewykluczone, że nastąpi to w późniejszym czasie i w tym roku firma z Cupertino nadal będzie wytwarzać telefony w chińskich fabrykach.

Apple tylko dwa razy sięgnęło po stal nierdzewną we własnych smartfonach. Miało to miejsce w 2010 i 2011 roku, a więc w przypadku modeli 4 i 4s. Te przez wielu fanów marki do tej pory uważane są za ideał i ci żałują, że w iPhonie 5 firma z Cupertino zdecydowała się na aluminium, które obecnie w smartfonach jest już zbyt pospolite. Stąd też pomysł powrotu do stali nierdzewnej i tylnych plecków pokrytych szkłem. To ma wyróżnić iPhone’y na tle innych telefonów.

iPhone 8 ma zostać sfinalizowany do końca marca

iPhone 8 ma być dosyć rewolucyjnym telefonem. Ma dostać zakrzywiony ekran OLED oraz nowe funkcje, jak m.in. bezprzewodowe ładowanie z pewnej odległości. Sugeruje się, że szklana obudowa ma w tym pomóc, a więc została wybrana nie tylko wyłącznie z pobudek wzorniczych, ale również funkcjonalnych. Rzeczywistego wyglądu telefonu jednak nie znamy. Trudno powiedzieć, na co zdecyduje się Jony Ive. Co nie zmienia faktu, że prace nad smartfonem iPhone 8 powinny zostać sfinalizowane do końca tego kwartału. Na początku czerwca powinna rozpocząć się już ich produkcja, a debiutu w sklepach spodziewamy się we wrześniu.

Obejrzy także film: iOS 10.2 – co nowego w aktualizacji?

źródło: Apple Insider

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij