iPhone 2G był tragiczny w naprawie według iFixit, ale potem było już lepiej

Dritone, 2017-01-11 16:00
1

iPhone 2G, czyli pierwszy iPhone w tym tygodniu świętuje 10 urodziny. Nieżyjący CEO Apple’a, Steve Jobs zaprezentował telefon, który zmienił rynek telekomunikacyjny dokładnie 9 stycznia 2007 roku. iFixit również postanowiło powspominać historię iPhone’ów i ujawniło, jak każdy z modeli Apple’a wypadał pod kątem naprawiania. Początki były bardzo trudne.

iPhone 2G to smartfon, który wiele zmienił. Okazuje się jednak, że był wręcz tragiczny pod kątem naprawiania. iFixit postanowiło to przypomnieć i na własnym blogu wspomina oceny poszczególnych telefonów Apple’a.

Apple iPhone 2G iFixit

Pierwszy iPhone był w zasadzie nienaprawialny. Dostał u iFixit ocenę w postaci zaledwie 2/10 punktów. Specjaliści na blogu wspominają, że dostanie się do środka smartfona bez zniszczenia tylnego panelu obudowy było wręcz niemożliwe. Poza tym bateria była na stałe scalona, co skutecznie uniemożliwiało jej naprawę. Firma z Cupertino szybko jednak wzięła sobie negatywną ocenę iFixit do serca i poprawiła się już przy okazji premiery kolejnego telefonu – iPhone’a 3G. Ten dostał już znacznie lepszą ocenę w postaci 7/10 punktów! I choć smartfony Apple’a z roku na rok stawały się coraz cieńsze i bardziej zaawansowane technologicznie, tak firmie z Cupertino ogólnie udawało się utrzymywać podobne oceny. Z wyjątkiem iPhone’ów 4, 4s i wybranych modeli z 4-calowymi ekranami, które dostawały u iFixit 6/10 punktów. Tegoroczny iPhone 7 może pochwalić się 7/10 punktów pod względem walorów z zakresu naprawy.

Zobacz także >> Skróty 3D Touch z iOS 10, których możesz nie znać

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku większych iPadów. Te u iFixit zbierają rok w rok ocenę w postaci 2/10 punktów i to oznacza, że są bardzo trudne w naprawianiu. Apple jednak niewiele sobie z tego robi i w przypadku tabletów z systemem iOS nie wprowadza udoskonaleń, jak w iPhone’ach, które przełożyłyby się na uzyskanie lepszych ocen od iFixit.

Steve Jobs pokazał pierwszego smartfona z iOS w styczniu na Macworld 2007. Telefon wywołał wielkie poruszenie, ale na jego rynkowy debiut Apple kazało czekać jeszcze prawie pół roku. Premiera w sklepach odbyła się dopiero pod koniec czerwca tego samego roku. Dziś jest to główny produkt, na którym opiera się biznes firmy z Cupertino.

Apple iPhone 2G – dane techniczne

 • 3,5-calowy ekran TFT LCD o rozdzielczości 320 x 480 pikseli (163 ppi)
 • procesor ARM 11 412 MHz z GPU PowerVR MBX
 • 128 MB pamięci RAM
 • 4, 8 lub 16 GB pamięci flash na dane
 • kamerka do wideorozmów – brak
 • aparat fotograficzny 2 Mpix
 • bateria o pojemności 1400 mAh
 • Wi-Fi b/g, Bluetooth 2.0
 • modem 2G
 • 115 x 61 x 11,6 mm
 • 135 gramów

Obejrzy także film: iOS 10.2 – co nowego w aktualizacji?

źródło: iFixit

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy
The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Apple iOS · iPhone · Smartfony · · · · · · · · ·
 • Tenbiurowiec

  Pamiętam na znanym portalu aukcyjnym, pełno było ofert z zestawem do otwierania iPhone
  i kart do odblokowania simlocka. :)