Dziś 10. rocznica zapowiedzi pierwszego iPhone’a. Zobacz jak zmieniła się wydajność

Katarzyna Dąbkowska, 2017-01-09 12:54
0

Dziś mija 10 lat od kiedy Steve Jobs zapowiedział pierwszego iPhone’a. Smartfon od tamtej pory stał się niezwykle popularny i popchnął rynek telefonów na nowe tory. Z okazji rocznicy proponujemy, byście zobaczyli, jak smartfon z logiem nadgryzionego jabłka zmienił się przez dekadę i jak „siódemka” działa w porównaniu do swoich poprzedników.

Równo 10 lat temu, 9 stycznia 2007 roku, na scenę z najnowszym modelem telefonu z logiem nadgryzionego jabłka wyszedł Steve Jobs. Był nim, oczywiście, pierwszy iPhone, który okazał się strzałem w dziesiątkę. W ciągu dekady Apple udało się znacznie udoskonalić swojego smartfona. Do dziś wyprodukowano łącznie kilkanaście modeli iPhone’a. Na liście znalazły się 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, 5S, 5C, 6/6 Plus, 6S/6S Plus, SE oraz wprowadzony w minionym roku 7/7Plus. Smartfony stały się bohaterami wideo, w którym pokazano, jak zmieniały działanie rok w rok. Warto przyjrzeć się filmowi w rocznicę zapowiedzi:

Na wideo widać, jak smartfony są kolejno włączane i testowane z jednoczesnym dotknięciem. Użytkownik przypomina przy okazji w wideo oryginalną zapowiedź iPhone’a 3G z 2008 roku, kiedy Steve Jobs pierwszy raz zaprezentował kolejne urządzenie z rodziny.

iPhone 7 jest 120 razy szybszy niż 2G

Na początek Everything Apple Pro prezentuje dwa urządzenia – 2G oraz „siódemkę” z ubiegłego roku. Serwis nadmienia, że iPhone 7 jest o 120 razy szybszy niż pierwszy model smartfona Apple zaprezentowany w 2007 roku.

Testy dotyczą między innymi prędkości włączania się urządzenia, szybkości włączania aplikacji aparatu, jakości dźwięku, poziomu nagrzania telefonu po 10 minutach działania w trakcie ładowania, prędkości odblokowywania z pomocą Touch ID (oczywiście, w nowszych smartfonach) oraz jakości zdjęć. Co ciekawe, testy wykazały, że iPhone 7 Plus był dopiero 8 smartfonem pod względem prędkości włączania się. Więcej na temat zmian, jakie dokonały się w telefonach Apple przeczytacie w tym artykule.

Źródło: YouTube

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy
The following two tabs change content below.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.