Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 ma sprzedać się dużo lepiej niż iPhone 6

Firma analityczna Nomura opublikowała raport, z którego wynika, że przewidywana sprzedaż smartfonów iPhone 8 w tym roku będzie o 45-50% większa od wyników, jakie osiągnął iPhone 6 wraz z wersją Plus. To dużo, jeśli brać pod uwagę fakt, że „szóstka” pobiła rekordy sprzedaży.

Firma analityczna Nomura opublikowała raport, z którego wynika, że przewidywana sprzedaż smartfonów iPhone 8 w tym roku będzie o 45-50% większa od wyników, jakie osiągnął iPhone 6 wraz z wersją Plus. To dużo, jeśli brać pod uwagę fakt, że „szóstka” pobiła rekordy sprzedaży.

Skok sprzedaży iPhone’ów wraz z pojawieniem się smartfona iPhone 8 – to można przeczytać w niemalże każdym raporcie dotyczącym analizy rynku sprzedaży telefonów na 2017 rok. Ale analitycy z firmy Nomura przewidują znacznie większą sprzedaż niż w przypadku iPhone’a 6 i jego wersji Plus.

Apple iPhone 7s iPhone 8

Przypomnijmy, że iPhone 6 był wprowadzony na rynek w 2014 roku i pobił rekordy sprzedaży. Nowy sprzęt by chętnie kupowany ze względu na jego drastyczną zmianę w wyglądzie w porównaniu z poprzednim modelem. iPhone 6 był po prostu większy i na taką zmianę czekali użytkownicy. iPhone 7 natomiast, jak twierdzą analitycy, nie sprzeda się dobrze. Mówi się wręcz o mocnych spadkach sprzedaży telefonów z logiem nadgryzionego jabłka. Powód? Mało zmian w wyglądzie w stosunku do poprzedniego modelu i zbyt mała liczba nowych funkcji.

iPhone 8 ma mieć duże zmiany w wyglądzie

Nieoficjalnie mówi się, że iPhone 8 będzie miał spore zmiany w wyglądzie. Analitycy zatem przewidują, iż smartfon sprzeda się dużo lepiej niż „siódemka”, jednak Nomura twierdzi, że znacznie wyprzedzi wynikami również iPhone’a 6, który pobił rekordy sprzedaży. Według analityków z tej firmy urządzenie zostanie sprzedane w liczbie egzemplarzy o około 45-50% większej niż wynosi wynik „szóstki”. Co więcej, Nomura donosi, że dzięki smartfonom iPhone 8 baza użytkowników telefonów z iOS wzrośnie o 35%, a telefon przyciągnie także 5-10% użytkowników do innych produktów marki Apple.

Obejrzyj również film – iOS 10.2 – co nowego?

Źródło: BusinessInsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij