Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 i iPhone 7s mogą pochodzić także z fabryk Wistron

Smartfony iPhone 8 oraz iPhone 7s będą zapewne głównie produkowane przez firmę Foxconn. Azjatyckie media raportują jednak, że część produkcji tych telefonów ma przypaść także firmie Wistron. Jeśli tak się stanie, to Wistron po raz pierwszy w historii zajmie się wytwarzaniem flagowych iPhone’ów, a nie tylko pobocznych produktów, jak modele SE czy 5c.

Smartfony iPhone 8 oraz iPhone 7s będą zapewne głównie produkowane przez firmę Foxconn. Azjatyckie media raportują jednak, że część produkcji tych telefonów ma przypaść także firmie Wistron. Jeśli tak się stanie, to Wistron po raz pierwszy w historii zajmie się wytwarzaniem flagowych iPhone’ów, a nie tylko pobocznych produktów, jak modele SE czy 5c.

Apple iPhone 7s iPhone 8

Azjatyckie media informują, że firma Wistron mogła zabezpieczyć dla siebie część dostaw smartfonów iPhone 8 oraz iPhone 7s, a więc tegorocznych telefonów Apple’a. Firma ta, niegdyś należąca do grupy Acer, produkuje sprzęt dla firmy z Cupertino, ale do tej pory nie były to flagowe modele smartfonów z iOS. Potwierdzono jedynie, że z fabryk Wistron pochodziły modele SE oraz 5c, a więc poboczne telefony Apple’a.

Jeśli to prawda, to Wistron dołączy do firm Foxconn oraz Pegatron, z których to fabryk pochodzą najważniejsze smartfony z systemem iOS. Oczywiście, Foxconn jest i najpewniej pozostanie głównym producentem iPhone’ów. Wynika to z faktu, że jest ich w stanie najwięcej wyprodukować, ale Apple może oczywiście dywersyfikować dostawy w większym stopniu.

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch z iOS 10 z pewnością warto znać

Apple może dołączyć do grona producentów iPhone’ów 8 i 7s firmę Wistron, gdyż może chcieć wyprodukować więcej telefonów. Jak dobrze wiemy, co roku jest ten sam problem i często czas oczekiwania na wybrane modele nowych smartfonów z systemem iOS sięga kilku tygodni. Dodanie trzeciego producenta może w jakimś stopniu zmniejszyć te nieudogodnienia.

iPhone 8 i iPhone 7s zadebiutują we wrześniu

Premiery nowych smartfonów z iOS dopiero we wrześniu przyszłego roku. Prace nad nimi zostaną pewnie ukończone wczesną wiosną, ale już na początku lata (lub późną wiosną) rozpocznie się ich masowa produkcja. W przypadku zeszłorocznych modeli produkcję uruchomiono już na początku czerwca i dzięki temu Apple było w stanie od razu wprowadzić nowe smartfony na większą liczbę rynków niż w poprzednich latach. W przeciągu tygodnia udało się tego dokonać na terenie prawie 50 państw. W przyszłym roku najpewniej będzie podobnie. Telefony trzeba jednak najpierw poskładać, a taki Foxconn we własnych fabrykach jest w stanie w ciągu dnia wyprodukować „tylko” około 500 tysięcy sztuk, a zapotrzebowanie jest liczone w milionach egzemplarzy. Dlatego powierzenie tego zadania również firmie Wistron wydaje się być jak najbardziej dobrym posunięciem.

iPhone 8 ma być bardziej rewolucyjnym modelem z zakrzywionym ekranem OLED czy obudową pokrytą szkłem. Ma też pojawić się bezprzewodowe ładowanie baterii. Modele 7s będą następcami zeszłorocznych modeli, a więc wizualnie pewnie będą dosyć podobne, ale pojawi się wiele innych, pomniejszych udoskonaleń, w tym lepszy aparat czy szybszy procesor Apple A11 Fusion.

Poniżej obejrzysz filmy poświęcone nowościom z systemu iOS 10:

źródło: Apple Insider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij