Udostępnij
Tweetnij

iOS 10.3 beta 1 już 10 stycznia? Ma wprowadzić Theater Mode

Sonny Dickson opublikował na Twitterze plotki, z których wynika, że Apple niedługo udostępni deweloperom aplikacji system iOS 10.3 beta 1. Ma to rzekomo nastąpić już 10 stycznia. Przy okazji dowiadujemy się, że iOS 10.3 ma wprowadzić nową funkcję – Theater Mode, która ma mieć swoją kontrolkę w centrum sterowania.

Sonny Dickson opublikował na Twitterze plotki, z których wynika, że Apple niedługo udostępni deweloperom aplikacji system iOS 10.3 beta 1. Ma to rzekomo nastąpić już 10 stycznia. Przy okazji dowiadujemy się, że iOS 10.3 ma wprowadzić nową funkcję – Theater Mode, która ma mieć swoją kontrolkę w centrum sterowania.

Deweloperzy aplikacji i beta testerzy obecnie testują system iOS 10.2.1, który jest pomniejszą aktualizacją dla wersji z numerkiem 10.2, która wprowadziła naprawdę mnóstwo nowości i udoskonaleń. Kolejną większą aktualizacją, której się spodziewamy będzie iOS 10.3. Sonny Dickson opublikował na Twitterze dwa tweety, z których wynika, że iOS 10.3 beta 1 zostanie udostępniony dokładnie 10 stycznia (wtorek).

iOS 10.3 ma wprowadzić funkcję Theater Mode, która dostanie przełącznik w centrum sterowania. Ikonka ma mieć kształt popcornu (?). Nie wiadomo, co to dokładnie jest, ale wiele osób sugeruje, że może to być ciemny motyw, który do tej pory nie pojawił się w oprogramowaniu dla iPhone’ów i iPadów. Więcej szczegółów nie jest znanych, ale pewnym jest, że oprogramowanie już od tygodni jest testowane przez pracowników Apple’a. Ujawniają to m.in. logi z serwerów Macrumors, gdzie jest coraz więcej wejść na stronę z wersji z numerkiem 10.3.

iOS 10.3 beta 1

iOS 10.3 może wprowadzić także nowe funkcje dla iPadów. Takie plotki pojawiły się już wcześniej. Wspominał o tym jakiś czas temu Mark Gurman z Bloomberga. I nie można tego wykluczyć. Tym bardziej, że finalne wydanie tej aktualizacji zbiegnie się pewnie z premierą nowych tabletów Apple’a. Najpewniej nastąpi to w marcu 2017 roku i wtedy spodziewamy się zupełnie nowego modelu iPada z 10,9-calowym ekranem. Możliwe, że ten tablet zostanie także pozbawiony fizycznego przycisku Początek. Warto jednak dodać, że Gurman nie miał pewności, czy te nowe, nieznane funkcje dla iPadów pojawią się wraz z iOS 10.3 i dodał wtedy, że Apple może je zatrzymać z myślą o systemie z okrągłym numerem 11, którego w wersji beta możemy spodziewać się dopiero w czerwcu przyszłego roku.

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch z iOS 10 z pewnością warto znać

Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać. Jeśli plotki o wydaniu kolejnej bety już 10 stycznia są prawdziwe, to najpierw Apple będzie musiało wydać finalne wydanie iOS 10.2.1 i to może nastąpić dzień wcześniej, czyli 9 stycznia. Poczekamy, zobaczymy.

Poniżej obejrzysz filmy poświęcone nowościom z iOS 10:

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij