Udostępnij
Tweetnij

Apple zacieśnia stosunki z Foxconnem w celu ekspansji w Chinach i Indonezji

Economic Daily News donosi, że Apple ma zamiar rozszerzyć wpływy w Chinach oraz w Indonezji. W tym celu zacieśnia współpracę z firmą Foxconn, swoim wieloletnim partnerem. Aktualnie niejasne jest, jak chiński gigant miałby pomóc Amerykanom w ich planach na przyszłość.

Economic Daily News donosi, że Apple ma zamiar rozszerzyć wpływy w Chinach oraz w Indonezji. W tym celu zacieśnia współpracę z firmą Foxconn, swoim wieloletnim partnerem. Aktualnie niejasne jest, jak chiński gigant miałby pomóc Amerykanom w ich planach na przyszłość.

Według najnowszego raportu opublikowanego przez Economic Daily News, Apple mocno pracuje nad tym, by rozszerzyć swoje działania w Indonezji oraz Chinach. Dlatego też zacieśnia swoje relacje z firmą Foxconn, dzięki czemu gigant będzie mógł realizować działania.

Foxconn
Foxconn | fot.: REUTERS/Tyrone Siu/

Pierwszym krokiem w tych działaniach będzie zbudowanie, jak twierdzi wspomniany serwis, dwóch oddziałów R&D. Jeden ma być usytuowany właśnie w Indonezji, drugi natomiast w Shenzhen w Chinach. Plany zostały ujawnione już w październiku. Oddział w Shenzen z pewnością pozwoli firmie na zbliżenie się z lokalnymi partnerami.

Aktualnie nie wiadomo, jaki wkład w plan Apple będzie miał Foxconn, jednak to nie pierwsze doniesienia o ekspansji giganta w tych rejonach. Mówi się, że Apple planuje wybudowanie dwóch oddziałów R&D w Indonezji. Plany miały zostać ujawnione jeszcze w grudniu, choć ten zbliża się ku końcowi, więc raczej tak się nie stanie. Według nieoficjalnych informacji, budowa rozpocznie się jeszcze w 2017 roku.

Foxconn również skorzysta na zacieśnionych stosunkach z Apple?

Jeśli brać pod uwagę ostatnie wieści, mogłaby to być obopólna korzyść. Apple ma zamiar rozszerzyć wpływy w Chinach i Indonezji, w czym z pewnością mógłby pomóc mu Foxconn, natomiast Foxconn, według nieoficjalnych informacji, dyskutuje o ewentualnej ekspansji w Stanach Zjednoczonych. Firma ma zainwestować 7 milionów dolarów i dać pracę w sumie 50 tysiącom pracowników.

Obejrzyj również film: Najlepsze nowe aplikacje i gry na iOS – listopad 2016

Źródło: AppleInsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij