Udostępnij
Tweetnij

Apple: problemy z baterią mogą dotyczyć większej liczby iPhone’ów 6s

Apple niedawno uruchomiło program wymiany baterii w smartfonach iPhone 6s. Okazuje się jednak, na co zresztą użytkownicy telefonów z iOS skarżą się już od dawna, że problemy nie dotyczy wyłącznie tych modeli, ale także innych iPhone’ów. Na chińskiej stronie Apple’a zapowiedziano aktualizację, która ma rozwiązać te problemy.

Apple niedawno uruchomiło program wymiany baterii w smartfonach iPhone 6s. Okazuje się jednak, na co zresztą użytkownicy telefonów z iOS skarżą się już od dawna, że problemy nie dotyczy wyłącznie tych modeli, ale także innych iPhone’ów 6s. Na chińskiej stronie Apple’a zapowiedziano aktualizację, która ma rozwiązać te problemy.

iPhone 6s bateria

Program wymiany baterii w iPhone’ach 6s uruchomiono w zeszłym miesiącu. Okazuje się jednak, że objęto nim tylko telefony, które wyprodukowano w ciągu września i października 2015 roku (tutaj dowiecie się jak sprawdzić, czy dotyczy to waszego egzemplarza). Niedawno Apple tłumaczyło, że wynika to z faktu, że baterie te były wystawione zbyt długo na kontakt z powietrzem. Użytkownicy iPhone’ów 6s, którzy nie łapią się na ten program wymiany akumulatorów, jednak też skarżą się na problemy. I Apple w końcu przyznało się do tego, że rzeczywiście coś jest nie tak.

Zobacz także >> Skróty 3D Touch z iOS 10, których możesz nie znać

Na chińskiej stronie Apple’a opublikowano dokument, w którym czytamy, że Apple jest świadome problemów z bateriami w iPhone’ach. Wyłączenie się telefonów z czegoś jednak wynika. Są to mechanizmy zabezpieczające akumulator przed zbyt niskim napięciem. Co dalej? W niedługim czasie zostanie wydane uaktualnienie iOS (zapewne wraz z iOS 10.2, którego premiera może odbyć się w przyszłym tygodniu), w której zostaną zaszyte specjalne narzędzia diagnostyczne. Te posłużą do zgromadzenia danych o bateriach ze smartfonów użytkowników. Na tej podstawie firma postara się poszukać rozwiązania problemów i następnie przygotuje kolejne uaktualnienie oprogramowania, które powinno raz na zawsze rozwiązać błędy powiązane z wyłączającymi się iPhone’ami.

Obejrzyj także film: iOS 10.2 – co nowego w nadchodzącej aktualizacji?

źródło: 9to5mac, fot.: ifixit

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij