Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 może dostać kamerę iSight 3D. Apple szykuje ją z LG Innotek

iPhone 8 może być pierwszym smartfonem marki Apple, który otrzyma specjalny aparat fotograficzny iSight, który pozwoli wykonywać zdjęcia w 3D. Koreańskie media raportują, że firma z Cupertino nawiązała w tym celu współpracę z LG Innotek. Owocem rzeczonej współpracy może być kamera iSight 3D z funkcjami z zakresu AR.

iPhone 8 może być pierwszym smartfonem marki Apple, który otrzyma specjalny aparat fotograficzny iSight, który pozwoli wykonywać zdjęcia w 3D. Koreańskie media raportują, że firma z Cupertino nawiązała w tym celu współpracę z LG Innotek. Owocem rzeczonej współpracy może być kamera iSight 3D z funkcjami z zakresu AR.

Apple iPhone 7 Plus iSight

Do premiery smartfonów iPhone 8 pozostało jeszcze trochę czasu, ale w sieci co rusz pojawiają się nowe ploteczki na ich temat. Najnowsze pochodzą wprost z Korei Południowej i dotyczą aparatu fotograficznego iSight. Podobno powstaje on we współpracy z firmą LG.

Koreańskie media raportują, że iPhone 8 ma otrzymać aparat fotograficzny iSight 3D, który będzie w stanie wykonywać trójwymiarowe zdjęcia. Podwójna kamera ma zostać dostarczona przez LG Innotek. I nie można tego z pewnością wykluczyć, bo ta firma ma już doświadczenie w kwestii kamer 3D.

Apple jakiś czas temu, dokładnie w kwietniu 2015 roku przejęło startup LinX. Opracował on rozwiązania z zakresu dodawania głębi do obrazów. Odbywa się to poprzez dzielenie obrazu na trzy części. Jest więc niemal pewnym, że niegdyś rozwiązania te trafią na pokład smartfonów z iOS i nie można wykluczyć, że nastąpi to już w przyszłym roku w iPhone’ach 8.

Więcej informacji w raporcie koreańskiego serwisu nie zostało ujawnionych. Z informacji, które pojawiły się w sieci wcześniej wynika jednak, że Apple zamierza także dodać optyczną stabilizację obrazu (OIS) do telekamery, która pojawiła się w iPhonie 7 Plus. Pewne plotki sugerują też zwiększenie optycznego zoom do wartości x4. W rzeczywistości wszystko może kręcić się w około AR, czyli rozszerzonej rzeczywistości.

Tim Cook już niejednokrotnie w tym roku dawał nam do zrozumienia, że jego firma wykazuje bardzo duże zainteresowanie AR. Oczywiście, nigdy nie podano żadnych szczegółów na temat implementacji takich rozwiązań, ale coś musi być na rzeczy. Spekuluje się, że Apple zaimplementuje tego typu rozwiązania właśnie dla kamery iSight, która w jakiś sposób stanie się łącznikiem pomiędzy rzeczywistością, a rozszerzoną rzeczywistością. Nie wiadomo jednak jeszcze, jak to dokładnie ma działać. Podobno pracuje nad tym sztab ludzi (jak i nad wykorzystaniem VR, które jednak Apple traktuje drugorzędnie).

Miejmy nadzieję, że wszystko wyjaśni się już za jakiś czas. Premiery iPhone’ów 8 spodziewamy się we wrześniu 2017 roku. Możliwe, że nowy iPhone rzeczywiście będzie pierwszym, który otrzyma kamerę z funkcjami AR. Niektórzy analitycy twierdzą nawet, że za kilka lat Apple może być gigantem rynku rozszerzonej rzeczywistości, choć obecnie nawet jeszcze na nim nie jest. Poczekamy, zobaczymy.

Obejrzyj film: Najlepsze nowe aplikacje na iOS – październik 2016

źródło: the korea economic daily

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij