Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 z aplikacją Aparat z funkcjami AR?

Apple wykazuje coraz większe zainteresowanie technologiami z zakresu rozszerzonej rzeczywistości (AR). Najnowsze plotki sugerują, że firma zamierza zintegrować takie rozwiązania w aplikacji aparatu fotograficznego. Możliwe, że pierwszymi smartfonami Apple’a z AR będą iPhone 8 i iPhone 8 Plus, których premiery spodziewamy się we wrześniu.

Apple wykazuje coraz większe zainteresowanie technologiami z zakresu rozszerzonej rzeczywistości (AR). Najnowsze plotki sugerują, że firma zamierza zintegrować takie rozwiązania w aplikacji aparatu fotograficznego. Możliwe, że pierwszymi smartfonami Apple’a z AR będą iPhone 8 i iPhone 8 Plus, których premiery spodziewamy się we wrześniu.

iPhone 7 iSight

Rozszerzona rzeczywistość jest coraz popularniejszym tematem. Zwłaszcza po sukcesie, jaki odniosła gra Pokemon Go od Niantic, Inc. Apple również interesuje się tym tematem, co zresztą nieraz podkreślał sam Tim Cook, CEO firmy z Cupertino.

Business Insider raportuje, powołując się na tajemnicze źródło bliskie planom Apple’a, że firma z Cupertino pracuje nad integracją rozwiązań z zakresu AR w aplikacji Aparat. Mają to być technologie, nad którymi pracowały różne startupy przejęte przez Apple’a, w tym Metaio, które kupiono w 2014 roku. Źródło informacji twierdzi, że dodanie takich funkcji w aplikacji Aparat pozwoli na rozpoznawanie w iPhonie obiektów, które znajdą się w obiektywie kamery. Innym zastosowaniem mogłoby być mapowanie twarzy i możliwość jej modyfikowania. Tym bardziej, że funkcje z zakresu rozpoznawania twarzy zaszyto już w aplikacji Zdjęcia z systemu iOS 10.

Pracownicy przejętych startupów, jak wspomnianego wcześniej Metaio czy Flyby Media przejętego wcześniej w tym roku, obecnie pracują w dziale Apple’a zajmującego się kamerami. Źródło dodaje też, że Apple być może nie ograniczy AR tylko do własnych aplikacji i udostępni stosowane SDK deweloperom i ci będą mogli implementować różne funkcje we własnych projektach. Firma z Cupertino odmówiła komentarza w tej sprawie.

iPhone 8 pierwszym smartfonem, który wykorzysta AR Apple’a?

Już wcześniej w tym roku pojawiły się plotki, jakoby Apple miało specjalny zespół, który bada różne możliwości z zakresu rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Pewne osoby sugerują, że firma z Cupertino w ciągu kilku najbliższych lata może zostać gigantem rynku rozszerzonej rzeczywistości, której wartość ma znacząco wzrosnąć i przegonić wartość wirtualnej rzeczywistości, w którą to obecnie więcej firm inwestuje pieniądze.

Trudno powiedzieć, kiedy rozwiązania z zakresu AR będą dostępne w aplikacji Aparat z iOS. Możliwe, że nastąpi to jeszcze w tym roku i pierwszymi smartfonami z nowymi funkcjami będą iPhone 8 i jego większy brat iPhone 8 Plus. Premiery nowych iPhone’ów spodziewamy się jednak dopiero w przyszłym roku. Trudno powiedzieć, czy funkcje AR zostaną udostępnione użytkownikom starszych iPhone’ów, na przykład tegorocznych modeli poprzez aktualizację iOS. Możliwe, że tak będzie. Warto dodać, że niedawno pojawiły się też plotki o tym, jakoby Apple przygotowywało specjalne okulary AR, które miałyby komunikować się z iPhone’em. Możliwe, że oba projekty są ściśle ze sobą powiązane. Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać.

Obejrzyj film: Najlepsze nowe aplikacje na iOS – październik 2016

źródło: business insider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij