Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 w trzech wersjach? Pośredni model z 5,1-5,2″ ekranem OLED?

iPhone 8 może zadebiutować nie w dwóch, a trzech wersjach z różnymi ekranami. Wierzy w to analityk firmy KGI Securities – Ming Chi Kuo, który w świecie Apple’a cieszy się ogólnie dobrą opinią i sprawdzalnością publikowanych informacji. 4,7″ i 5,5″ modele mają pozostać z ekranami LCD, ale pojawi się trzeci z 5,8″ ekranem, ale jego aktywna część ekranu ma zajmować powierzchnię ok. 5,1-5,2″.

iPhone 8 może zadebiutować nie w dwóch, a trzech wersjach z różnymi ekranami. Wierzy w to analityk firmy KGI Securities – Ming Chi Kuo, który w świecie Apple’a cieszy się ogólnie dobrą opinią i sprawdzalnością publikowanych informacji. 4,7″ i 5,5″ modele mają pozostać z ekranami LCD, ale pojawi się trzeci z 5,7-5,8″ ekranem, ale jego aktywna część ekranu ma zajmować powierzchnię ok. 5,1-5,2″.

iPhone 7 Plus

Ming Chi Kuo powraca z nowymi informacjami dla inwestorów, które związane są ze smartfonami iPhone 8, których spodziewamy się za około dziesięć miesięcy. Analityk nieco zmienił swoje prognozy dotyczące ekranów w nowych iPhone’ach. Nadal twierdzi, że mają pojawić się trzy nowe modele, ale…

iPhone 8 będzie dostępny w trzech wersjach, ale tylko jednej z OLED

iPhone 8 klasy premium z ekranem OLED będzie tylko jeden. Zostanie on wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,7-5,8″, ale tylko powierzchnia o rozmiarze około 5,1-5,2″ ma reagować na dotyk. To pokrywałoby się z wcześniejszymi plotkami opublikowanymi przez japoński Nikkei, który twierdził, że pojawi się nowy, pośredni iPhone z wyświetlaczem o przekątnej około 5″. Prawdopodobnie Ming Chi Kuo mówi o tym samym modelu. Ma to być zakrzywiony ekran i jego dostawcą ma być jedynie firma Samsung.

iPhone 8 z 4,7″ ekranem i iPhone 8 Plus z 5,5″ wyświetlaczem nadal mają pozostać przy ekranach LCD. Może to wynikać z faktu, że Apple nie będzie w stanie wymusić na dostawcach tak dużych dostaw, które potrzebne były na to, aby wszystkie modele nowych smartfonów z iOS dostałyby ekrany OLED.

Telekamera ma wspierać OIS

W innej notatce Kuo wspomina o implementacji technologii OIS (optycznej stabilizacji obrazu) w teleobiektywie. Jak dobrze wiemy, w iPhonie 7 Plus tylko pierwszy, szerokokątny obiektyw wspiera to rozwiązanie. Telekamera obok już nie. W przyszłym roku powinna zostać ona dopracować i pojawi się OIS. Analityk twierdzi, że to przełoży się na poprawę jakości zdjęć robionych podwójnym aparatem, jak i też funkcji zoomu. Oczywiście, będzie to wymagało pewnych zmian projektowych, z którymi Apple zapewne sobie poradzi.

Cóż, wszystko wyjaśni się bliżej premiery nowych smartfonów. Kuo nierzadko ma rację we własnych prognozach, ale pamiętajmy, że jest jeszcze trochę czasu do premiery i wiele z plotek i domysłów w rzeczywistości się nie potwierdzi. Tylko część z nich będzie prawdziwe. Oficjalnej zapowiedzi iPhone’ów 8 spodziewajmy się w okolicy września 2017 roku, ale ich masowa produkcja rozpocznie się dużo wcześniej. Najpewniej w okolicy czerwca przyszłego roku.

Obejrzyj film: Najlepsze nowe aplikacje na iOS – październik 2016

źródło: macrumors (2)

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij