Udostępnij
Tweetnij

Apple zintegruje Siri z Wiadomości?

Apple dostarczyło do urzędu w Stanach Zjednoczonych nowy wniosek patentowy, z którego wynika, że firma planuje integrację Siri z aplikacją Wiadomości. Dzięki temu asystent głosowy miałby pomagać nam rozwiązywać różne problemy i przykładowo umawiać spotkania z innymi użytkownikami, z którymi aktualnie prowadzimy konwersację.

Apple dostarczyło do urzędu w Stanach Zjednoczonych nowy wniosek patentowy, z którego wynika, że firma planuje integrację Siri z aplikacją Wiadomości. Dzięki temu asystent głosowy miałby pomagać nam rozwiązywać różne problemy i przykładowo umawiać spotkania z innymi użytkownikami, z którymi aktualnie prowadzimy konwersację.

Nowy wniosek patentowy, jaki Apple złożyło w urzędzie w Stanach Zjednoczonych każde wnioskować, że firma planuje zintegrowanie Wiadomości z Siri. Miało by to działać na tej zasadzie, że asystent zostałaby włączony w konwersację pomiędzy wiadomościami użytkowników. Według grafik, jakie zostały dołączone do wniosku, wystarczyłoby wywołać Siri, kiedy akurat korzystalibyśmy z wiadomości z danym użytkownikiem, a asystent sprawdzałby dane w trakcie rozmowy i publikował je jako wiadomości.

siri wiadomości

Chodzi tutaj między innymi o dostęp do Kalendarza, sprawdzanie lokalizacji obiektów na mapie, czy sprawdzanie informacji. To jedynie kilka z podstawowych funkcji, jakie zostały wymienione. Asystent miałaby służyć jako dodatkowa pomoc w rozmowie.

Moduł AI w tym przypadku, wykorzystując analizę semantyczną, miałoby rozumieć naszą mowę i to, że dane zdanie nie jest skierowane do innego użytkownika. Komunikat następnie jest analizowany, a zadanie przetwarzane. Jeśli uda się je wykonać, zostaniemy powiadomieni o tym stosowną wiadomością pokazującą zawartość, o którą prosiliśmy asystenta.

Użytkownicy z nami rozmawiający otrzymaliby komunikat, że używamy asystenta do pomocy. Będą mogli także wybrać (oczywiście, mowa tu o iOS), czy także chcą korzystać z Siri w aplikacji Wiadomości. Będą także mogli wybrać, czy zgadzają się na użycie AI w takich przypadkach.

Płatności w Wiadomościach dzięki Siri?

Kolejną nowością byłoby wykorzystywanie informacji zawartych w wiadomościach z innym użytkownikiem. Jeśli przykładowo chcielibyśmy umówić spotkanie z rozmówcą, Siri wykorzysta poprzednie informacje, jakie podaliśmy w SMS-ach, by uzyskać odpowiednią datę i czas. Co ciekawe, jeśli plany Apple zostaną wprowadzone w życie, doczekamy się także możliwości płatności poprzez aplikację Wiadomości. Przypomnijmy, że taką funkcję wprowadził już PayPal i ma ona działać podobnie – wystarczy poprosić Siri o przelanie danej kwoty i później autoryzować transakcję.

Aktualnie nie wiadomo, czy Apple wprowadzi wszystkie wspomniane nowości do Wiadomości. Zwracając jednak uwagę na dość szybki rozwój Siri być może wkrótce doczekamy się nowej aktualizacji wzbogacającej asystenta o nowe funkcje.

Obejrzyj film: Aplikacja Dom i HomeKit w iOS 10 – przegląd możliwości

Źródło: AppleInsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij