Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 rzeczywiście dostanie ekrany OLED. Apple inwestuje w nie dużo pieniędzy

iPhone 8 i iPhone 8 Plus mają dostać ekrany OLED. Takie plotki pojawiły się już kilka miesięcy temu. Wiele wskazuje na to, że tak rzeczywiście będzie.

iPhone 8 i iPhone 8 Plus mają dostać ekrany OLED. Takie plotki pojawiły się już kilka miesięcy temu. Wiele wskazuje na to, że to prawda, bo Apple inwestuje sporo pieniędzy w tę technologię.

iPhone 8

Nie od dziś wiemy, że w iPhone’ach 8 Apple planuje zaimplementować ekrany OLED. Ma to zbiec się z dużymi zmianami we wzornictwie. Tego typu plotki krążą po sieci już od miesięcy. Właśnie otrzymaliśmy kolejny, dosyć twardy dowód na to, że tak może rzeczywiście być.

Specjaliści z J.P. Morgan dostrzegli, że Apple złożyło długoterminowe zamówienie. Jego wartość to około 4 miliardów dolarów, a więc naprawdę dużo. Co ciekawe, jest to zmówienie na ponad rok, czego Apple zazwyczaj unika. Wiele wskazuje więc na to, że gigant na rynku ekranów OLED – Samsung będzie zaopatrywać firmę z Cupertino w takie wyświetlacze przez dłuższy czas.

Samsung najpewniej nie będzie jednak jedynym dostawcą ekranów OLED dla iPhone’ów. Wcześniejsze plotki zakładają, że takie wyświetlacze mają dostarczyć też firmy Sharp oraz LG Display, które obecnie inwestują pieniądze w rozbudowę własnych fabryk, aby sprostać dużym zamówieniom od Apple’a. Wynika to z dywersyfikacji dostawców.

iPhone 8 zostanie pokazany dopiero za niecały rok

iPhone’y 8 zostaną zaprezentowane dopiero za niespełna rok. Firma z Cupertino planuje dużo zmian z okazji dziesięciolecia smartfonów z iOS, które wypadnie w przyszłym roku. Możliwe, że nowe telefony Apple’a będą mieć ekrany pokrywające niemal cały przedni panel. Do tego czasu w sieci pojawi się jeszcze wiele plotek na ich temat.

Obejrzyj film: Najlepsze nowe aplikacje na iOS – październik 2016

źródło: appleinsider, fot.: martin hajek

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij