Udostępnij
Tweetnij

Ponad 10 mln użytkowników przesiadło się z Androida na iOS w ciągu roku?

Możliwe, że w ciągu ostatniego roku z Androida na iOS przesiadło się ponad 10 milionów użytkowników. Tak przynajmniej można wnioskować po liczbie pobrań aplikacji Move to iOS.

Możliwe, że w ciągu ostatniego roku z Androida na iOS przesiadło się ponad 10 milionów użytkowników. Tak przynajmniej można wnioskować po liczbie pobrań aplikacji Move to iOS.

Zastanawialiście się, jak często użytkownicy Androida przesiadają się na iOS? Dokładnej liczby nie jesteśmy w stanie podać, ale możemy powiedzieć, że było to około 10 milionów w ciągu ostatniego roku. Skąd te wnioski? Wszystko dzięki Move to iOS, aplikacji, która została wydana we wrześniu minionego roku.

move to ios

Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja pozwala na przeniesienie się z Androida na iOS. Tyczy się to zarówno kontaktów w telefonie, zakładek, jak i zdjęć, informacji o naszym koncie Google i historii SMS-ów. Nie jest to trudne i wystarczy pamiętać, by oba urządzenia były podpięte do Wi-Fi, by móc przenieść zawartość z jednego smartfona do drugiego. Move to iOS było bardzo krytykowane przez użytkowników Androida, jednak już w październiku minionego roku liczba pobrań wskazywała od 1 do 5 milionów. Teraz widnieje tam inna liczba – od 10 milionów do 50 milionów. Można zatem wnioskować, że z aplikacji do przerzucania danych z Androida na iOS skorzystało ponad 10 milionów użytkowników. Niestety, w Sklepie Play nie zostały podane konkretne numery.

Możliwe, że do wyników przyczyniła się ostatnia sytuacja związana z Samsungiem. Analitycy twierdzą, iż iOS może zyskać nawet 8 milionów użytkowników po problemach, jakie napotkali z Note 7.

Na poniższym filmie obejrzysz nowości z aplikacji Wiadomości z iOS 10:

Źródło: BGR

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij