Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7 – znaczące różnice między modemem od Qualcomma i Intela

Z badań Cellular Insight wynika, że smartfony iPhone 7 Plus z modemem Qualcomma mają o średnio 30% lepsze wyniki niż te z modemem produkcji Intela.

Z badań Cellular Insight wynika, że smartfony iPhone 7 Plus z modemem Qualcomma mają o średnio 30% lepsze wyniki niż te z modemem produkcji Intela.

Apple iPhone 7

Czytaj także >> Tak sprawdzisz, jaki modem LTE jest w twoim iPhonie 7

Każdy iPhone 7 Plus jest taki sam jak każdy inny taki model, jeśli nie liczyć kolorystyki czy wersji Jet Black, która łatwo ulega uszkodzeniom. Ale to tylko pozory. Przykładem może być tutaj modem LTE. We wnętrzu smartfona możemy znaleźć albo modem od firmy Qualcomm, albo od Intela. Problem w tym, że między jednym i drugim są znaczne różnice.

iphone 7 plus modem

Firma Cellular Insights stworzyła specjalną instalację, dzięki której była w stanie symulować działanie LTE z wykorzystaniem smartfona iPhone 7 Plus z modemem Qualcomma oraz drugiego – z modemem od Intela. Z opublikowanych testów wynika, że pierwszy z wymienionych radzi sobie znacznie lepiej niż drugi. Badania wskazują, iż różnice między nimi sięgają średnio do 30%, jeśli sygnał jest słabszy. W idealnych warunkach oba modele pracują podobnie.

Wyniki testów wskazują, że iPhone 7 Plus z modemem Qualcomma radzi sobie znacznie lepiej w terenach ze słabym połączeniem. Nie jest to jednak koniec – Cellular Insight postanowiło także porównać wspomniany model z dwoma różnymi modemami z innymi smartfonami. Testy wykazały, że nowe telefony Apple z modemem MDM9645M (Qualcomm) radzą sobie całkiem nieźle, ale te z modemem XMM7360 (Intel) znalazły się na samym końcu, za Nexusem 5X, Galaxy S7 Edge, a nawet iPhone’em 6s.

iphone 7 plus modem

Warto też wspomnieć, że modem Intela działa jedynie z sieciami GSM, natomiast modem Qualcomma – z GSM oraz CDMA. Zapewne zastanawiacie się nad tym, jakie modemy LTE mają nowe iPhone’y w naszym kraju? Smartfony iPhone 7 sprzedawane w Polsce są z modemami firmy Intel.

Na poniższym filmie obejrzysz materiał o aparatach iPhone’ów 7:

Źródło: MacRumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij