Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 z czujnikami światła na ekranie? Apple patentuje

Z najnowszego wniosku patentowego wynika, że Apple planuje wbudowanie czujników w ekran smartfonów i tabletów. iPhone 8 może być pierwszym telefonem, który dostanie takie rozwiązanie.

Z najnowszego wniosku patentowego wynika, że Apple planuje wbudowanie czujników w ekran smartfonów i tabletów. iPhone 8 może być pierwszym telefonem, który dostanie takie rozwiązanie.

Nie tak dawno informowaliśmy, że możliwym jest zmiana wzornictwa w telefonach iPhone 8 i iPhone 8 Plus. Niemal cały przedni panel może zostać pokryty ekranem. Bardzo możliwe, że Apple zrezygnuje też z przycisku Początek, który znajdzie się po prostu pod ekranem. Ten zostanie zintegrowany z Touch ID. Teraz z nowych wniosków patentowych dowiadujemy się nieco więcej odnośnie tematu wspomnianego ekranu.

Apple iPhone 8 patent Apple iPhone 8 patent

Najnowszy wniosek patentowy o numerze 9,466,653, który trafił do urzędu patentowego w Stanach Zjednoczonych zakłada możliwość stosowania czujników światła scalonych z ekranem, podobnie jak ze wspomnianym wcześniej Touch ID. Apple proponuje utworzenie czujników na tych warstwach wyświetlacza, które już są zaopatrzone w przewody umożliwiające ich zasilanie. Większość z dołączonych grafik przedstawia metody nakładania czujnika na ekrany LCD lub OLED. Niektóre zaś pokazują, jak umieścić czujnik światła poza czujnikami dotykowymi, by nie powodować problemów w ich działaniu. Możliwe, że Apple zdecyduje się w tym przypadku na użycie tranzystora cienkowarstwowego, na którym osadzone zostaną różne czujniki.

Najważniejszym elementem jest tutaj projekt, który uwzględnia umieszczenie czujników wewnątrz ekranu, a nie nad nim, jak to jest w przypadku dzisiejszych iPhone’ów czy iPadów. Pozwoliłoby to na oszczędność miejsca, które można by pokryć w całości ekranem. Wiele plotek sugeruje, że iPhone 8 będzie właśnie takim telefonem. Cały przedni panel ma zostać pokryty ekranem.

Źródło: Apple Insider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij