Udostępnij
Tweetnij

Apple też bada problem eksplodujących iPhone’ów

BGR raportuje, że Apple też bada problem z wybuchającymi smartfonami. W ciągu ostatnich tygodni doszło do kilku przypadków zapalenia się iPhone’ów.

BGR raportuje, że Apple też bada problem z wybuchającymi smartfonami. W ciągu ostatnich tygodni doszło do kilku przypadków zapalenia się iPhone’ów.

Wybuchowy iPhone 6 Plus

Samsung Galaxy Note 7, który został właśnie po raz drugi wycofany ze sprzedaży, to nie jedyny gorący smartfon tego sezonu. W ciągu kilku ostatnich tygodni pojawiły się też podobne raporty z iPhone’ami w roli głównej. BGR raportuje, że firma z Cupertino nie pozostała obojętna na problemy i również przygląda się przypadkom związanym z zapaleniem baterii.

Ostatni przypadek dotyczy Yvette Estrady, której iPhone 6 Plus wybuchł w zeszłym tygodniu w nocy i zajął się ogniem. Telefon został oddany Apple’owi, który przyjrzy się mu z bliska w laboratorium. Poszkodowanej zaproponowano nowy stojak dla Apple Watcha, który też został nadpalony oraz nowy egzemplarz iPhone’a 6 Plus. Padła też propozycja wymiany na „siódemkę”, ale już za dopłatą. Niestety, Estrada nie wykonała kopii zapasowej z telefonu, a więc wszystko przepadło. W tym zdjęcia jej dzieci.

Apple bada też przypadek studenta Darina Hlavaty’ego, którego iPhone 6 Plus eksplodował w kieszeni spodni. Ten telefon nie był podłączony do ładowarki. Po prostu nagle zaczął się palić w trakcie zajęć na uczelni.

Oczywiście, w przypadku iPhone’ów nie można mówić o tak dużym problemie, jaki ma Samsung z Galaxy Note 7. Ciągle są to pojedyncze przypadki, a nie problem na większą skalę. Mimo wszystko, w tego typu incydentach każde zgłoszenie powinno być rozpatrywane i badane indywidualnie. Pozostaje nam więc czekać na więcej informacji. Trudno jednak powiedzieć, czy Apple udostępni jakikolwiek komunikat po zbadaniu obu telefonów.

źródło: bgr

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij