Udostępnij
Tweetnij

iOS 10 na 2/3 aktywnych iUrządzeń (aktualizacja: wg Apple na 54%)

Adaptacja iOS 10 przebiega niezwykle szybko. Po 27 dniach od premiery nowy system Apple’a został zainstalowany już na 2/3 aktywnych iPhone’ów i iPadów.

Adaptacja iOS 10 przebiega niezwykle szybko. Po 27 dniach od premiery nowy system Apple’a został zainstalowany już na 2/3 aktywnych iPhone’ów i iPadów.

iOS 10 udostępniono 13 września i choć jeszcze nie upłynął kompletny miesiąc od jego premiery, tak oprogramowanie zdołało zadomowić się na 2/3 aktywnych iUrządzeń. Dokładnie na 66,77% iPhone’ów i iPadów, co wykazuje Mixpanel. Tempo adaptacji jest więc naprawdę szybkie.

adaptacja iOS 10

Jest to o tyle ciekawe, że iOS 10 początkowo nie cieszył się aż tak szybką adaptacją, co iOS 9. Nagły wzrost odnotowano dopiero pod koniec września. Warto dodać, że przed premierą dziesiątej odsłony oprogramowania dla iGadżetów iOS 9 zadomowił się na 88% wszystkich iGadżetów. Czy „dziesiątka” osiągnie tak dobry wynik w podobnym czasie (po około roku)? Jest to bardzo możliwe.

Obecnie Apple wraz z beta testerami testuje większą aktualizację, czyli iOS 10.1. Ta wersja systemu wprowadza, poza licznymi poprawkami, w zasadzie tylko jedną interesującą funkcję – tryb bokeh dla podwójnego aparatu fotograficznego iPhone’a 7 Plus. Premiera iOS 10.1 dla wszystkich pewnie odbędzie się w tym lub przyszłym miesiącu.

Aktualizacja

Apple opublikowało własne dane, z których wynika, że przyjęcie iOS 10 na dzień 7 października wynosiło 54%. Udział iOS 9 spadł do poziomie 38%.

źródło: mixpanel

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij