Udostępnij
Tweetnij

Za kupienie iPhone’a 7 w Chinach możesz zostać zwolniony

iPhone 7 nie jest tanim telefonem. Niektórym firmom w Chinach nie podoba się, że ich pracownicy kupują tak drogie sprzęty. Pojawiają się zakazy nabywania takich telefonów, a nawet groźby zwolnienia.

iPhone 7 nie jest tanim telefonem. Niektórym firmom w Chinach nie podoba się, że ich pracownicy kupują tak drogie sprzęty. Pojawiają się zakazy nabywania takich telefonów, a nawet groźby zwolnienia.

iPhone 7 wszedł na rynek zaledwie kilkanaście dni temu. Jak się pewnie domyślacie, nie jest to najtańsza zabawka. Może w Stanach Zjednoczonych ludzie mają dobre umowy, dzięki którym kupują urządzenia za grosze, w innych krajach, jak w Polsce czy Chinach, trzeba jednak solidnie sobie zapracować, by oszczędzić i kupić taki telefon. Niektórym firmom niekoniecznie się to podoba.

W Chinach firma Nanyang Yongkang zajmująca się branżą medyczną wysłała do swoich pracowników notkę, w której informuje, że uprasza się o to, by nie kupowali smartfona iPhone 7 lub jego większej wersji Plus. Jeśli już się na to zdecydują, mają zrezygnować z pracy lub oddać telefon. Mogłoby się wydawać, że notka jest sfałszowana, jednak wspomniana firma potwierdziła sprawę. Powód? Jak twierdzą – nie chodzi o sam telefon, ale o to, że pracownicy marnują pieniądze, które mogliby przeznaczyć na swoją rodzinę. Potwierdzono jednocześnie, że nikt jeszcze nie zdecydował się na odejście z powodu iPhone’a, nikt też nie został przez to zwolniony.

Apple iPhone 7 Plus i iPhone 7

To samo stało się w przypadku jednego z chińskich szpitali, gdzie również poczyniono kroki odnośnie zabronienia użytkownikom zakupu smartfonów iPhone 7 czy 7 Plus. Była to odpowiedź na to, co zrobił jeden z pracowników, który poświęcił 3-miesięczną pensję na zakup wspomnianego telefonu. W tym przypadku władze szpitala również potwierdziły, że nie chodzi o sam telefon, ale o to, co użytkownicy poświęcają na jego zakup i jak tym samym oddalają się od rodziny.

Nie jest to jednak dobra reklama dla Apple. Ich udział w chińskim rynku spadł ostatnio z 9 na 7 procent. A przy tego typu zakazach może spaść na jeszcze niższy poziom. Na pierwszych miejscach w Chinach nadal znajdują się Huawei, Oppo oraz Vivo i Xiaomi. Problem w tym, że w Chinach za iPhone’a 7 trzeba zapłacić równowartość 800 dolarów, a za wersję Plus – 960 dolarów. To sporo, ale niektórzy decydują się na taki zakup. I to nie podoba się niektórym firmom.

Źródło: DigitalTrends

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij