Udostępnij
Tweetnij

Apple patentuje papierową torbę

Apple postanowiło opatentować białą, papierową torbę. Ma się ona składać w 60% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Apple postanowiło opatentować białą, papierową torbę. Ma się ona składać w 60% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Apple bezustannie pozywane jest za łamanie patentów. Nic dziwnego zatem, że gigant z Cupertino stara się opatentować każdy swój pomysł. Czasami jednak dochodzi do ciekawych sytuacji, w których firma wniosła o wyłączne wykorzystanie układu kilku drzew w swoich sklepach. Ale to nic w porównaniu z tym, czym zajmuje się teraz. Chce bowiem opatentować… papierową torbę.

Nie, nie żartujemy. Serwis The Guardian donosi, że Apple wniosło do urzędu w Stanach Zjednoczonych wniosek o patent na papierową torbę. A dokładniej ujmując – torbę wykonaną z papieru siarczanego bielonego, która będzie składała się w 60% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Apple patent

Co jest niezwykłego w tej torbie? Na pierwszy rzut oka nic. Jeśli przyjrzeć się jednak sprawie bliżej, ciężko jest uzyskać taką biel z taką ilością materiałów pochodzących z recyklingu ze względu na ilość używanego w procesie wybielacza, co osłabia jakość papieru. Według The Guardian Apple ma zamiar wprowadzić nowe metody uzyskiwania perłowej bieli przy jednoczesnym zachowaniu jakości, trwałości i wysokiej zawartości materiałów pochodzących z recyklingu. Ciekawy będzie także uchwyt torby, który ma być wykonany zarówno z dzianiny, jak i papieru. Aktualnie nie wiadomo czy i kiedy ewentualnie torby trafią na rynek. Można się jednak domyślić, że będą dodawane do produktów Apple.

Na poniższym filmie obejrzysz nowości aparatu iSight:

Źródło: The Guardian, zdj. Macnn

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij