Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7: nowy przycisk Początek zimą może być problematyczny

iPhone 7 i iPhone 7 Plus mają nowy przycisk Początek, który jest pojemnościowy. Okazuje się jednak, że zimą może on sprawiać problemy, bo będzie wymagać specjalnych rękawiczek.

iPhone 7 i iPhone 7 Plus mają nowy przycisk Początek, który jest pojemnościowy. Okazuje się jednak, że zimą może on sprawiać problemy, bo będzie wymagać specjalnych rękawiczek.

Apple zaimplementowało w iPhone’ach 7 nowy przycisk Początek. Nie jest to fizyczny przycisk, który wciska się do środka, a pojemnościowy, który do działania wymaga kontaktu ze skórą. Teoretycznie powinien działać także ze specjalnymi rękawiczkami dla ekranów pojemnościowych. Okazuje się jednak, że tak nie jest.

iPhone 7 Touch ID

Użytkownicy nowych iPhone’ów na Twitterze skarżą się na to, że przycisk Początek nie działa z większością specjalnych rękawiczek i wymaga jednak do reakcji gołego palca. Potwierdzają to redaktorzy serwisu Macrumors, którzy sprawdzili dwie pary własnych rękawiczek z własnymi iPhone’ami 7 i… bez efektu.

Obecnie, czyli latem, nie stanowi to żadnego problemu, ale zimą będzie już to dosyć uciążliwe. Zwłaszcza w przypadku próby powrotu do ekranu początkowego. Część osób jednak twierdzi, że ich rękawiczki działają z nowym przyciskiem. Wynika to pewnie z zastosowanych materiałów. Pewnie już niedługo w sprzedaży pojawią się rękawiczki z materiału, który zapewni działanie z nowymi iPhone’ami i nie zdziwimy się, gdy producenci będą na ich opakowaniach umieszczać informacje o kompatybilności z iPhone’ami 7.

Na poniższym filmie obejrzysz Dom i HomeKit z iOS 10:

źródło: macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij