Udostępnij
Tweetnij

iOS 10 GM do pobrania. Dla wszystkich 13 września

Apple udzieliło dziś informacji o aktualizacji iOS 10 dla wszystkich, którego beta testy rozpoczęły się w czerwcu. Aktualizacja zostanie wydana za tydzień.

Apple udzieliło wczoraj informacji o aktualizacji do iOS 10 dla wszystkich, którego beta testy rozpoczęły się w czerwcu tego roku. Aktualizacja zostanie wydana za tydzień, a tymczasem zobaczmy, co warto wiedzieć przed uaktualnieniem własnego iPhone’a czy iPada.

iOS 10 beta 2

Apple zapowiedziało system iOS 10 w trakcie konferencji otwierającej WWDC 2016. Nowy system doczekał się informacji o oficjalnej dacie premiery dla wszystkich użytkowników. Oprogramowanie będzie można pobrać dokładnie za tydzień, 13 września (środa). Najpewniej tuż po godzinie 19:00 naszego czasu. A tymczasem iOS 10 GM (wydanie niemal finalne lub finalne) beta testerzy otrzymali po wczorajszej konferencji Apple’a. Oficjalny wykaz zmian prezentują się następująco:

iOS 10 jest najbogatszą z dotychczas wydanych wersji systemu iOS. Rewolucyjne uaktualnienie programu Wiadomości wnosi do rozmów funkcje App Store i pozwala personalizować rozmowy jak nigdy dotąd. Z pięknie zaprojektowaną nową wersją programu Mapy znajdziesz swoją trasę. Z programem Zdjęcia ożywisz swoje wspomnienia. Siri obsługuje więcej programów niż kiedykolwiek wcześniej. Nowy program Dom pozwala jeszcze łatwiej zarządzać Twoim domem. A do tego zupełnie nowe wersje programu Muzyka i News.

Nowe funkcje i ulepszenia w systemie iOS 10:

 • Program Wiadomości pozwala Ci wyrażać siebie na nowe sposoby i uzyskiwać dostęp do ulubionych programów bezpośrednio z rozmów
 • Siri obsługuje teraz wysyłanie wiadomości, nawiązywanie połączeń telefonicznych itd. w programach z App Store
 • Program Mapy zmienił wygląd na nowy i zawiera rozszerzenia, pozwalające rezerwować miejsca i przejazdy
 • Całkowicie odnowiony program Zdjęcia z inteligentnym i łatwym wyszukiwaniem osób, miejsc i nie tylko, jak również z nowymi sposobami przywoływania wspomnień
 • Dom — nowy program, pozwalający łatwo, bezpiecznie i kompleksowo zarządzać produktami do automatyzacji domu
 • Apple Music został przeprojektowany w celu zwiększenia przejrzystości i prostoty obsługi
 • Nowy wygląd Apple News obejmuje pogrubione czcionki, żywe kolory i wyraźnie rozdzielone sekcje, pozwalające łatwiej znajdować artykuły w określonej tematyce
 • Przeprojektowany ekran blokady i większa integracja 3D Touch pozwalają łatwiej i szybciej uzyskiwać dostęp do informacji
 • Klawiatura QuickType obsługuje nowe emoji, wpisywanie w wielu językach i predykcje kontekstowe, wykorzystujące technologię głębokiej sieci neuronowej
 • Sugerowane wydarzenia i dane kontaktowe są dodawane do programów na podstawie informacji znalezionych w poczcie

Dla kogo iOS 10?

iOS 10 nie zostanie udostępniony na wszystkie iUrządzenia, które do tej pory otrzymywały aktualizacje iOS 9. Apple pozbywa się w tym roku wsparcia dla urządzeń z procesorami A5(X). To oznacza, że aktualizacja zostanie wydana dla użytkowników następujących iPhone’ów, iPadów i iPodów touch:

 • iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE
 • iPad 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9,7″, iPad Pro 12,9″
 • iPod touch 6. generacji

Tak więc właściciele iPadów 2 i mini 1. generacji, iPhone’a 4s i iPoda touch 5. generacji muszą obejść się smakiem.

Co nowego w iOS 10?

iOS 10 to duża aktualizacja systemu dla iUrządzeń, a więc wnosi naprawdę dużo nowych funkcji i udoskonaleń. System doczekał się m.in. usprawnień obejmujących widżety, centrum sterowania (gdzie pojawiają się karty), powiadomienia, nowej aplikacji Dom, możliwości usuwania ikonek wbudowanych aplikacji oraz wielu nowości w wybranych aplikacjach. Najwięcej w Wiadomości i Zdjęcia. Sporo zmian pojawia się także w Muzyka i Mapach. Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami tych zmian, to zachęcamy was do obejrzenia poniższych filmie z naszego kanału w serwisie YouTube, gdzie Jacek dokładnie omówił wam nowości i udoskonalenia.

Co trzeba zrobić przed instalacją iOS 10?

Zanim rozpoczniecie proces aktualizacji do nowej wersji systemu, to najpierw warto wykonać następujące czynności:

1. Wykonajcie backup. Coś o czym nie każdy pamięta. W przeszłości, zwłaszcza w przypadku wybranych aktualizacji iOS 9, pojawiało się dosyć sporo problemów. Nawet uceglających tymczasowo urządzenia (przykład tutaj). Dlatego przed wgraniem każdej nowej aktualizacji powinniście wykonać backup ważnych danych i ustawień. Najlepiej z użyciem iCloud, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać kopię zapasową na dysku komputera z użyciem programu iTunes.

2. Naładujcie baterię. Aktualizację do iOS 10 będziecie mogli zainstalować tylko wtedy, gdy bateria waszego smartfona czy tabletu naładowana jest w przynajmniej 50% lub też iUrządzenie podłączone jest do źródła prądu. Inaczej system odmówi instalacji.

3. Upewnijcie się, że dysponujecie wolną pamięcią. iOS 10 jest aktualizacją o wadze około 2 GB. Dlatego też będziecie musieli dysponować odpowiednią przestrzenią w pamięci iUrządzenia. Jeśli macie iGadżety z 16 GB pamięci flash i w zasadzie prawie w ogóle wolnego miejsca, to musicie tymczasowo zgrać część plików, aby zwolnić miejsce potrzebne do zainstalowania iOS 10.

4. Jesteście w zasięgu sieci Wi-Fi. Aktualizacji do iOS 10 nie pobierzecie z użyciem danych sieci komórkowej. Będzie to możliwe tylko po nawiązaniu połączenia z siecią Wi-Fi.

Czy warto pobierać iOS 10 od razu w dniu premiery?

Szczerze? Nie. Lepiej się wstrzymać. Najlepiej pozwolić, aby „poligonem doświadczalnym” byli inni użytkownicy. Apple z pewnością dołożyło starań, aby iOS 10 był systemem z jak najmniejszą ilością błędów. Nie można jednak wykluczyć, że pojawią się pewne problemy. I jeśli tak się stanie, to z pewnością usłyszymy o nich w ciągu najbliższych godzin i jutro wszystko będzie jasne. Wytrzymaliście tyle tygodni, to i zdołacie jeszcze dzień czy dwa.

Jak pobrać iOS 10?

Aktualizację można pobrać na dwa sposoby. Pierwszym jest udanie się do Ustawienia, Ogólne i Uaktualnienia. Drugi sposób to podłączenie iGadżetu do komputera z użyciem kabla USB i włączenie iTunes, gdzie na zakładce z informacjami o urządzeniu należy wybrać Sprawdź aktualizacje.

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij