Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7 sprzeda się świetnie, jeśli zaskoczy… 275 mln użytkowników starych sprzętów

Analityk, Gene Munster, twierdzi, że iPhone 7 sprzeda się dobrze. Musi jednak zaskoczyć użytkowników zmianami i usprawnieniami.

Analityk, Gene Munster, twierdzi, że iPhone 7 sprzeda się dobrze. Musi jednak zaskoczyć użytkowników zmianami i usprawnieniami.

Gene Munster z firmy Piper Jaffray wysłał do swoich klientów informację związaną z oficjalną zapowiedzią nowego smartfona, która odbędzie się 7 września. Nieoficjalnie mówi się, że iPhone 7 będzie miał usprawniony aparat (szczególnie w przypadku wersji Plus), nie będzie też miał wejścia słuchawkowego 3.5 mm.

Munster nadmienia w notce, że około 275 milionów użytkowników iPhone’ów na całym świecie ma sprzęt starszy niż 2 lata. Tyle osób, według analityka, posiada smartfona firmy Apple z ekranem o średnicy 4 cali i mniejszej. Jak twierdzi – to do nich musi dotrzeć gigant z Cupertino i namówić ich na zmianę telefonu na nowszy i, przede wszystkim, zmianę ekranu na większy. Nieoficjalnie mówi się, że iPhone 7 będzie miał ekran o średnicy 4,7 cala, a wersja Plus – 5,5 cala.

iPhone 7 Deep Blue

Munster twierdzi, że oczekiwania inwestorów względem smartfona iPhone 7 są niskie. Dlatego też każda zapowiedziana nowość czy usprawnienie (jak w przypadku żywotności baterii) będzie działała na korzyść Apple. Innymi słowy – gigant musi zaskoczyć czymś użytkowników, by ci byli skorzy do wymiany sprzętu na nowy. Aktualnie bowiem, według Munstera, zapotrzebowanie na iPhone’a 7 jest niewielkie.

Munster mówi, że Apple ma dwie szanse na przyciągnięcie fanów smartfonów do siebie. Pierwszą będzie iPhone 7, który ma być zapowiedziany już w przyszłym tygodniu. Drugą szansą będzie 10 rocznica powstania iPhone’a w przyszłym roku, kiedy mogą pokazać całkowicie przeprojektowany, nowy model telefonu. Analityk przewiduje, że w tym roku sprzedaż smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka przekroczy 234,5 mln urządzeń.

Na poniższym filmie obejrzysz przegląd nowości w aplikacjach Mapy i Muzyka z iOS 10:

Źródło: AppleInsider, fot.: Martin Hajek

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij