Udostępnij
Tweetnij

Apple Store – wewnątrz nowoczesnych sklepów giganta

Apple kilka tygodni temu zaprezentowało nowy sklep Apple Store w San Francisco. Nowe lokale będą wprowadzane na całym świecie.

Apple kilka tygodni temu zaprezentowało nowy sklep Apple Store w San Francisco. Nowe lokale będą wprowadzane na całym świecie.

Apple stara się produkować sprzęt najwyższej jakości. To samo tyczy się obsługi klientów. Amerykański gigant podchodzi bardzo poważnie do tego, jak obsługiwane są poszczególne osoby. Ostatnio jeden niezadowolony konsument w Rosji sprawił, że Apple myśli o utworzeniu specjalnej jednostki w tym państwie, w której mogłaby być organizowana naprawa urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka.

apple store san francisco

Dlatego też Apple niezwykle poważnie podchodzi do spraw najważniejszych – sprzedaży. W Polsce nie ma oficjalnego sklepu giganta z Cupertino, ale nie znaczy to, że nie może taki kiedyś powstać. Jeśli do tego dojdzie, nie będzie on przypominał istniejących już Apple Store’ów. Firma właśnie postanowiła zmienić strukturę swoich sklepów tak, by klienci czuli się w nich jeszcze lepiej. W tym celu wprowadza aż pięć udoskonaleń. Oto one:

The Boardroom

The Boardroom to miejsce nie dla bardzo specjalnych klientów Apple Store. Tych, którzy decydują się na zainwestowanie dużych pieniędzy w sprzęt Apple. Oczywiście, jak się pewnie domyślacie, są to takie osoby, które są w posiadaniu jakiejś dużej firmy lub średniej wielkości przedsiębiorstwa. Będą one kierowane do specjalnego pokoju, zwanego The Boardroom, gdzie grupa specjalistów będzie informowała ich, w jaki sposób będą mogli wykorzystać produkty z logiem nadgryzionego jabłka, takie jak MacBooki czy iPady Pro w swoich firmach. Pokój ten będzie, oczywiście, wyposażony w odpowiedni sprzęt. Znajdą się w nim także stoły oraz krzesła, przy których interesanci będą mogli usiąść i wysłuchać prezentacji czy szkoleń z zakresu technologii Apple.

apple store boardroom

The Forum

The Forum to specjalne miejsce w Apple Store, gdzie odbywać się będą spotkania różnego rodzaju artystów, fotografów, graczy, muzyków, a także deweloperów. To w tym miejscu będą mogli dzielić się swoimi doświadczeniami związanymi między innymi z wykorzystywaniem urządzeń firmy Apple. The Forum będzie służyło także w trakcie premier ciekawych albumów w Apple Music, a także teledysków. Tutaj także będą prowadzone szkolenia. Głównym punktem całego pomieszczenia będzie wielki ekran o szerokości ponad 10 metrów i rozdzielczości 6K. Widzowie będą natomiast siedzieć w Apple Store na specjalnych drewnianych krzesłach i skórzanych pufach zaprojektowanych przez Jony’ego Ive’a, głównego projektanta Apple.

apple store forum

The Avenue

The Avenue, jak sama nazwa wskazuje, to alejka. W nowych Apple Store’ach to tutaj właśnie znajdować się będą wszystkie sprzęty, które wystawione będą na sprzedaż. Urządzenia będą wystawione na specjalnych stołach, a użytkownicy przechadzający się pomiędzy nimi będą mogli korzystać z nich i wypróbowywać funkcji każdego z nich – sprawdzać aplikacje, słuchać muzyki czy robić nimi zdjęcia. Podczas przechadzek The Avenue użytkownicy mogą nie tylko oglądać główne urządzenia produkcji Apple, takie jak iPhone’y, iPady czy MacBooki, ale także przyglądać się również różnego rodzaju akcesoriom, takim jak chociażby profesjonalne pokrowce do tabletów. W wyborze klientom w Apple Store będzie pomagał zastęp specjalistów.

apple store avenue

The Plaza

The Plaza to specjalny plac, który podlega pod Apple Store. Takie miejsce znajdzie się jednak jedynie w kilku wybranych lokalach Apple na świecie. Będzie to miejsce, do którego użytkownicy będą mieli całodobowy dostęp. Będą mogli przyjść tutaj o każdej porze dnia i nocy, by skorzystać z darmowego Wi-Fi. Tutaj odbywać się będą także specjalne koncerty czy występy lokalnych artystów. W The Plaza w Apple Store znajdą się także specjalne miejsca do siedzenia. Wszystko to będzie otoczone przez drzewa.

Apple store plaza

The Grove

Jeśli słyszeliście o Genius Bar, to z pewnością będziecie wiedzieli, czym jest The Grove. Genius Bar, w wielkim skrócie, jest to miejsce, gdzie użytkownicy mogą uzyskać pomoc techniczną związaną z urządzeniami firmy Apple. Nazwa nie wzięła się znikąd. Jest to „baropodobny” zakątek, gdzie przychodzący do Apple Store mogą spotkać specjalistę.

Gigant z Cupertino stwierdził jednak, że Genius Bar stał się bardzo tłocznym miejscem faktycznie przypominającym bar, dlatego też stwierdził, że trzeba coś z tym zrobić. Powstał zatem ciekawy projekt o nazwie The Grove, czy też The Genius Grove. Ma on składać się z czterech doniczek z drzewami i jednego stołu ustawionego pomiędzy nimi. Przy jego blacie znajdzie się w sumie 10 krzeseł (po 5 po obu stronach).

The Apple Grove

Wspomniane części sklepu zostały wprowadzono już w jednym sklepie. Jest nim Apple Store w San Francisco przy ulicy Post Street. W przyszłości zmiany mają trafić również do innych placówek giganta.

Na poniższym filmie obejrzysz nowości i zmiany w aplikacjach Muzyka i Mapy z iOS 10:

fot. Bloomberg, Patently Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij