Udostępnij
Tweetnij

Tim Cook poprowadzi zbiórkę na kampanię Hillary Clinton

Tim Cook za niecały miesiąc poprowadzi wraz z Lisą Jackson z Apple zbiórkę na kampanię Hillary Clinton, kandydatki na prezydenta USA. Wystąpią jako osoby prywatne.

Tim Cook za niecały miesiąc poprowadzi wraz z Lisą Jackson z Apple zbiórkę na kampanię Hillary Clinton, kandydatki na prezydenta USA. Wystąpią jako osoby prywatne.

Tim Cook wraz ze swoją współpracowniczką, Lisą Jackson, poprowadzą zbiórkę funduszy, która odbędzie się za niecały miesiąc, 24. sierpnia. Zebrane w ten sposób pieniądze mają być oddane Hillary Victory Fund. Innymi słowy – będą przeznaczone na kampanię wyborczą Hillary Clinton, oficjalnej kandydatki Partii Demokratycznej na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Poza tym fundusze te wesprą również działania Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej, którego zadaniem jest kierowanie kampanią Clinton.

Tim Cook

Nie jest jednak tak, że Apple w ten sposób daje do zrozumienia, że popiera kandydaturę byłej Sekretarz Stanu. Po pierwsze – Cook oraz Jackson mają wystąpić tam jako osoby całkowicie prywatne, nie przedstawiciele giganta z Cupertino. Po drugie – Cook wcześniej brał udział w podobnej zbiórce w czerwcu, kiedy zbierano pieniądze dla spikera – Paula Ryana.

Swoją obecnością Tim Cook chce niejako podkreślić, że Apple nie jest przeciwne żadnej partii. Z drugiej jednak strony gigant nie będzie wspierał kampanii kandydata Partii Republikańskiej, Donalda Trumpa. Wszystko przez jego nawoływanie do bojkotu produktów Apple podczas głośnego konfliktu, jaki firma miała z policją. Co więcej, Trump ma w zwyczaju wywoływać sporo kontrowersji poprzez swoje niepochlebne wypowiedzi na temat imigrantów, mniejszości narodowych czy kobiet. Dlatego też Apple wydało oświadczenie, w którym potwierdziło, że nie będzie popierać kandydata Republikanów.

Źródło: TheVerge

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij