Udostępnij
Tweetnij

Safari z iOS 10 wniesie udoskonalenia obejmujące odtwarzanie filmów i GIF-ów

Jeden z inżynierów Apple’a – Jer Noble pochwalił się na blogu WebKita udoskonaleniami, które zostaną wprowadzone w Safari z iOS 10 mające obejmować odtwarzanie filmów i GIF-ów.

Jeden z inżynierów Apple’a – Jer Noble pochwalił się na blogu WebKita udoskonaleniami, które zostaną wprowadzone w Safari z iOS 10 mające obejmować odtwarzanie filmów i GIF-ów.

Jak dobrze wiemy, uruchomienie GIF-ów w Safari z iOS 8 czy iOS 9 wiąże się z koniecznością dotknięcia ekranu. Dopiero wtedy animacja zostanie uruchomiona. W iOS 10 ma to się zmienić, bo Apple wprowadza wsparcie dla nowych zasad dla wideo, które obejmą też GIF-y.

Safari iOS 10

Zostanie dodane wsparcie dla nowych atrybutów, w tym video autoplay, które sprawią, że przeglądarka będzie honorować ustawienia dla autoodtwarzania dla wideo bez ścieżki dźwiękowej lub wyciszonym audio. W ten sposób GIF-y powinny odtwarzać się automatycznie, gdy tylko pojawią się na ekranie i nie trzeba będzie ich dotykać. Natomiast wideo zawierające dźwięk będzie automatycznie pauzowane i jego uruchomienie będzie wiązało się z interakcją użytkownika. W ten sposób Apple chce uchronić użytkowników przed spamem czy uciążliwymi reklamami.

Przykłady użycia nowych zasad dla Safari z iOS 10 można znaleźć w źródle informacji. Nowe zasady w przeglądarce zostaną wprowadzone dla wszystkich we wrześniu, kiedy to Apple udostępni aktualizację do iOS 10.

źródło: webkit

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij