Udostępnij
Tweetnij

Apple zbuduje punkt naprawy iPhone’ów w Rosji?

Apple zostało pozwane przez jednego z użytkowników, który dowiedział się, że firma nie wymieni mu ekranu na nowy. Vedomosti donoszą, że gigant z Cupertino z tego powodu przymierza się do wybudowania punktu naprawy w Rosji.

Apple zostało pozwane przez jednego z użytkowników, który dowiedział się, że firma nie wymieni mu ekranu na nowy. Vedomosti donoszą, że gigant z Cupertino z tego powodu przymierza się do wybudowania punktu naprawy w Rosji.

Apple zostało pozwane przez jednego z użytkowników iPhone’a w Rosji. Powód? Dowiedział się on, że ekran w jego telefonie nie może być naprawiony przez oficjalny punkt, a jedynie przez firmę zewnętrzną współpracującą z gigantem z Cupertino. Dodatkowo musiałby zapłacić za to z własnej kieszeni. Sprawa ma jednak dalszy tor – Apple zaczęło rozmyślać nad tym, czy takiego punktu naprawy w Rosji nie wybudować.

Stłuczony wyświetlacz iPhone-4

Informację taką podało tajemnicze źródło, które poinformowało o nowych planach Apple rosyjskie Vedomosti. Według dziennikarzy wartość takiego przedsięwzięcia miałaby wynieść od 1 do 2 milionów dolarów.

Sprawa narosła po wspomnianym pozwie. Wniósł go do lokalnego sądu Dmitry Petrov, który odmówił wymiany urządzenia na nowe przez giganta lub firmę z nim współpracującą. Nie zgodził się także na zapłacenie 469 dolarów za naprawę urządzenia w firmie zewnętrznej. Petrov twierdzi, że narusza to prawa konsumenta.

Vedomosti donoszą, że Apple nie naprawia w Rosji pękniętych ekranów. Wymienia za to urządzenia na nowe. Jak twierdzą przedstawiciele firmy – wymiana takiego wyświetlacza wiąże się z posiadaniem wiedzy na temat działania iOS. Potrzebny jest także specjalistyczny sprzęt, a nie należy on do najtańszych.

Źródło: AppleInsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij