Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7: 2/3 użytkowników z USA już pewnie na niego czeka

Firma Piper Jaffrey przeprowadziła ankietę, z której wynika, że w momencie zapowiedzi iPhone’a 7 aż 2/3 użytkowników telefonów Apple będzie posiadało przynajmniej dwuletni sprzęt.

Firma Piper Jaffrey przeprowadziła ankietę, z której wynika, że w momencie zapowiedzi iPhone’a 7 aż 2/3 użytkowników telefonów Apple będzie posiadało przynajmniej dwuletni sprzęt.

Firma inwestycyjna Piper Jaffrey przeprowadziła ankietę wśród 400 posiadaczy iPhone’ów w Stanach Zjednoczonych. Wynika z niej, że ponad 2/3 posiada telefon firmy Apple starszy niż 2 lata. Jeśli, oczywiście, liczyć, iż nie zmienią oni swojego sprzętu do września, kiedy wypadnie 2. rocznica wydania na świat modeli 6 i 6 Plus. Jest to raczej mało prawdopodobne, bo ludzie czekają z niecierpliwością na oficjalną zapowiedź „siódemki”, która nastąpi za dwa miesiące.

Z ankiety wynika, że ponad 67,5% z użytkowników tych telefonów w USA posiada takiego smartfona. Najpopularniejszym urządzeniem na liście była „szóstka”. Ten model posiada 25% ankietowanych. Na drugim miejscu znalazł się 6 Plus z wynikiem 21%. iPhone’a 5s i starsze modele ma 31,5% użytkowników iPhone’ów.

iPhone 7

Ale wszystko zmieni się już tej jesieni. Apple ma zapowiedzieć oficjalnie iPhone’a 7. Z ankiety wynika, że 15% już jest zdecydowanych na zakup nowego telefonu z logiem nadgryzionego jabłka, a 29% rozważa taką możliwość.

Analityk, Gene Munster, przewiduje, że aktualnie użytkownicy nie są za bardzo zaznajomieni z cyklem Apple, tak więc najprawdopodobniej zainteresowanie zakupem nowego telefonu znacznie wzrośnie po oficjalnej zapowiedzi tej jesieni. Innymi słowy już zapowiadają, że telefon sprzeda się bardzo dobrze, jaki by nie był. Jeśli liczyć do puli jeszcze niezdecydowanych, chęci na zakup „siódemki” będzie ponad 56% użytkowników iPhone’ów.

Przypomnijmy, że premiera najnowszego telefonu Apple będzie miała miejsce dopiero we wrześniu tego roku. W chwili obecnej o smartfonie oraz wersji Plus wiemy sporo, choć są to jedynie plotki. Więcej o telefonach znajdziecie na tej stronie.

Źródło: AppleInsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij