Udostępnij
Tweetnij

Niewidoma dziewczyna pomaga Apple w rozwijaniu funkcji dostępności

Mashable opublikowało historię niewidomej Jordyn Castor. Dziewczyna została zauważona przez Apple i teraz pracuje jako jeden z inżynierów.

Mashable opublikowało historię niewidomej Jordyn Castor. Dziewczyna została zauważona przez Apple i teraz pracuje jako jeden z inżynierów.

Mashable podzieliło się niezwykłą historią 22-letniej Jordyn Castor. Dziewczyna urodziła się przedwcześnie. Niestety, skutkiem tego była całkowita ślepota. Jordyn się jednak nie poddała i zaczęła studiować na uniwersytecie Michigan, postanowiła też wystąpić na targach pracy, gdzie zauważyli ją oficjele z Apple. Nie było trudno – w końcu opowiadała o swoim zachwycie funkcją dostępności, która znacznie ułatwiała jej obsługę tabletu.

Pracownicy Apple postanowili zatrudnić ją jako stażystkę w swojej firmie. Miała się zajmować funkcją VoiceOver. Pod koniec stażu zaczęła ubiegać się o stałą pracę w firmie. I udało się. Stała się częścią ekipy. Pracowała jako jeden z inżynierów. Jej głównym projektem była dostępność oraz aplikacja Swift Playgrounds, która ma na celu naukę kodowania. Starała się pomagać w tym, by była ona dostępna także dla dzieci niewidomych.

apple pracownicy

Jordyn przyznała, że zaczęła dostawać masę wiadomości od rodziców niewidomych dzieci, które chciały nauczyć się kodowania. Pytali oni, czy jest to w ogóle możliwe. Dlatego teraz, kiedy aplikacja jest już dostępna, dziewczyna potwierdza: „Oczywiście, oczywiście, że mogą zacząć kodowanie”.

Sarah Herrlinger, manager do spraw dostępności w Apple mówi, że głównym celem firmy z Cupertino jest to, że poczucie przynależności powinno być odczuwane jako standard, a nie jako coś specjalnego. Potwierdza także, że funkcje te są darmowe, a to niecodzienne dla niewidomych osób, które muszą za każdym razem dokupywać urządzenia, by móc z czegoś skorzystać. A to, oczywiście, dodatkowe koszty. Jordyn zatem pomaga w pewien sposób wszystkim niewidomym posiadaczom urządzeń Apple.

Źródło: Mashable, fot. Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij