Udostępnij
Tweetnij

Apple chce taniej produkować iPhone’y 7

Jeśli wierzyć plotkom, to Apple wywiera presję na dostawcach podzespołów i wykonawcach ODM, jak Foxconn czy Pegatron i chce tańszych kosztów produkcji iPhone’ów 7, których premiera ma odbyć się we wrześniu tego roku.

Jeśli wierzyć plotkom, to Apple wywiera presję na dostawcach podzespołów i wykonawcach ODM, jak Foxconn czy Pegatron i chce tańszych kosztów produkcji iPhone’ów 7, których premiera ma odbyć się we wrześniu tego roku.

Zobacz także >> iOS 10 beta 2. Co nowego?

Digitimes raportuje, że wzrost sprzedaży smartfonów zaczyna słabnąć i Apple już teraz szuka nowych partnerów ODM i dostawców podzespołów, co ma umożliwić tańszą produkcję iPhone’ów. Źródła powiązane z łańcuchami dostaw twierdzą, że takie firmy jak Largan Precision, Foxconn Electronics (Hon Hai Precision Industry) czy Pegatron Technology już odczuwają presje wywierane przez Apple’a.

Pegatron

Largan zagrożone jest przez japońską firmę Kantatsu, która także zajmuje się dostawami kamer dla smartfonów, a w przypadku firm Foxconn i Pegatron jest to Wistron, który został dodany, w ramach dywersyfikacji produkcji, jako trzeci partner, który zajmie się produkcją iPhone’ów 7. To samo dotyczy dostawców płyt PCB, gdzie tylko firmy Zhen Ding Tech i Flexium Interconnect mogą obecnie pochwalić się stabilnymi zyskami.

Tajwańscy producenci nie zamierzają jednak poddawać się presjom Apple’a i cały czas starają się szukać innych producentów smartfonów, którym mogą zaoferować własne produkty i usługi. Premiery smartfonów iPhone 7 i iPhone 7 Plus spodziewamy się już we wrześniu tego roku. Podobno ich produkcja już się rozpoczęła i w tym oraz przyszłym miesiącu fabryki mają pracować pełną parą.

źródło: digitimes

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij