Udostępnij
Tweetnij

iOS 10 jednak dostanie ciemny motyw? Jest to możliwe

Ciemny motyw (dark mode) był jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości w iOS 10. Niestety, w systemie takiej funkcji na razie nie ma, ale może nic straconego, bo Apple może ją zaimplementować w którejś z kolejnych wersji beta.

Ciemny motyw (dark mode) był jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości w iOS 10. Niestety, w systemie takiej funkcji na razie nie ma, ale może nic straconego, bo Apple może ją zaimplementować w którejś z kolejnych wersji beta.

Apple w trakcie WWDC 2016 nie wspomniało nic na temat ciemnego motywu w iOS 10. Taka funkcja ma pojawić się w nowym tvOS, ale czy będzie dostępna także w nowej wersji oprogramowania na iGadżety? W pierwszej becie iOS 10 ciemnego motywu nie ma, ale jeden z deweloperów – Andrew Wiik dostrzegł możliwość uruchomienia dark mode w emulatorze iOS. Na Twitterze zaprezentował funkcję na przykładzie zrzutów ekranowych z aplikacji Wiadomości.

Wzmianki na temat dark mode w iOS 10 Wiik dostrzegł w ChatKit, gdzie znajduje się opcja CKUIThemeDark. Szybko nadpisał pewne pliki, podmienił je w ChatKit i to spowodowało aktywację trybu w Wiadomości. Trudno powiedzieć, czy Apple zdecyduje się aktywować to rozwiązanie w iOS 10. Jest to bardzo możliwe. Pamiętajmy, że na razie wydano pierwszą betę nowego systemu i przed nami jeszcze co najmniej jedna lub dwie bety, gdzie powinny pojawić się kolejne nowości i zmiany. Potem przyjdzie pora na optymalizowanie software i usuwanie błędów.

Kto wie, a może dark mode pojawi się w iOS 10 beta 2? Jest to możliwe. Z drugiej strony takie rozwiązanie najbardziej nadawałoby się pod kątem ekranów OLED, które w iPhone’ach mają pojawić się dopiero w 2017 roku. Możliwe więc, ze tryb zadebiutuje dopiero wraz z iOS 11.

źródło: idownloadblog

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij