Udostępnij
Tweetnij

iPad z iOS 10 może być hubem cyfrowego domu

W iOS 10 pojawiła się nowa aplikacja Apple – Dom. Co jednak ciekawe, na iPadach dzięki niej można aktywować tablet w tryb huba dla cyfrowego domu, co na iPhone’ach nie jest możliwe.

W iOS 10 pojawiła się nowa aplikacja Apple – Dom. Co jednak ciekawe, na iPadach dzięki niej można aktywować tablet w tryb huba dla cyfrowego domu, co na iPhone’ach nie jest możliwe.

Zobacz także >> Tak działa aplikacja Dom (Home) z iOS 10

Już od tygodni po sieci krążą plotki, jakoby Apple zamierzało zaprezentować własną alternatywę dla Amazon Echo czy Google Home. Tymczasem iOS 10 wnosi ciekawą funkcję, która pozwala aktywować iPada w roli hubu dla domu inteligentnego.

W iOS 10 zaszyto nową aplikację – Dom, która służy do sterowania cyfrowym domem. Apple już dwa lata temu zaprezentowało HomeKit i cały czas stara się go rozwijać. Aplikacja Dom na iPhone’ach pozwala sterować urządzeniami, automatyzować elektronikę czy zarządzać dostępem do domu. Tymczasem w iOS 10 na iPadach znajduje się, w głównym oknie Ustawienia, sekcja poświęcona aplikacji Dom. Na iPhone’ach jej nie ma. Znajdziemy tu dwie opcje. Pierwszą jest synchronizacja poprzez iCloud, a drugą hub domowy. Tak, iPad może być hubem cyfrowego domu, podobnie jak obecnie Apple TV 3. generacji czy nowsze. Możliwe to jednak jednak tylko wtedy, gdy tablet podłączony jest do sieci i źródła zasilania.

iPad Home

Link znajdujący się pod opcjami przekierowuje na stronę wsparcia Apple’a z artykułem poświęconym używaniu akcesoriów zgodnych z HomeKit w połączeniu z iGadżetami, jak iPhone czy iPod.

Hub w postaci iPada to jednak zapewne nie koniec planów Apple związanych z pomysłami dla domu inteligentnego. Podobno firma z Cupertino przygotowuje odrębne urządzenie, które ma być centrum cyfrowego domu. Podobno ma to być rozbudowane o nowe funkcje Apple TV 5. generacji, ale trudno powiedzieć, czy taki gadżet pojawi się w sprzedaży już w tym roku.

źródło: appleinsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij