Udostępnij
Tweetnij

iOS 10: nowe powiadomienia nie tylko dla iPhone’ów 6s

W iOS 10 znajdą się nowe, bardziej rozbudowane powiadomienia. Obecnie działają one tylko na iPhone’ach 6s, ale Apple potwierdziło, że w przyszłych wersjach beta iOS 10 udostępni funkcję także na urządzeniach bez funkcji 3D Touch.

W iOS 10 znajdą się nowe, bardziej rozbudowane powiadomienia. Obecnie działają one tylko na iPhone’ach 6s, ale Apple potwierdziło, że w przyszłych wersjach beta iOS 10 udostępni funkcję także na urządzeniach bez funkcji 3D Touch.

Jedną z ciekawszych nowości w iOS 10 są nowe powiadomienia, które pozwalają na znacznie więcej interakcji niż wcześniej. Niestety, w iOS 10 beta 1, czyli pierwszej poglądowej wersji nowego systemu, funkcja ta działa tylko na iPhone’ach 6s. To ma się jednak zmienić. Apple w informacjach o becie potwierdziło, że bardziej funkcjonalne powiadomienia pojawią się także na urządzeniach nie mających ekranów z technologią 3D Touch. Ma to nastąpić wraz z wydaniem którejś z przyszłych wersji beta nowego iOS. Kiedy dokładnie? Tego już nie wiadomo.

Powiadomienia iOS 10

Nowe powiadomienia z iOS 10 beta 1 zostały zoptymalizowane pod kątem ekranów z 3D Touch, ale niedługo Apple zrobi to także z myślą o starszych iPhone’ach. Początkowo kolejnych wersji beta nowego iOS możemy spodziewać się co około dwa tygodnie. Najpewniej funkcja zostanie dodana jeszcze zanim Apple zabierze się za optymalizacje oprogramowania. Tak więc najpewniej wraz z iOS 10 beta 2 lub beta 3.

Nowe powiadomienia mają na celu skrócić czas interakcji. Dla przykładu, po otrzymaniu wiadomości tekstowej nie trzeba będzie udawać się do aplikacji Wiadomości, aby odpisać. W iPhonie 6s można to zrobić naciskając mocniej powiadomienie. Wtedy uruchomi się okno z wątkiem i klawiaturą.

źródło: macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij