Udostępnij
Tweetnij

Apple Pay dla stron już na WWDC 2016?

Digital Trends raportuje, że w trakcie konferencji WWDC 2016 Apple zamierza zaprezentować nową usługę powiązaną z Apple Pay – wersję dla stron internetowych. W ten sposób firma z Cupertino powalczy o klientów z PayPal.

Digital Trends raportuje, że w trakcie konferencji WWDC 2016 Apple zamierza zaprezentować nową usługę powiązaną z Apple Pay – wersję dla stron internetowych. W ten sposób firma z Cupertino powalczy o klientów z popularnym PayPal.

Z informacji uzyskanych ekskluzywnie przez Digital Trends wynika, że Apple w poniedziałek zapowie Apple Pay dla stron. Ma to być odpowiedź na takie usługi jak PayPal, które umożliwiają dokonywanie płatności w sklepach internetowych i na stronach. Firma z Cupertino nawiązała współpracę z kilkoma partnerami i ich listę powinniśmy poznać w trakcie keynote otwierającego tegoroczne WWDC.

Apple Pay

Jeśli to prawda, to Apple Pay dla stron ma działać na podobnej zasadzie, co w przypadku transakcji zbliżeniowych dokonywanych w sklepach. Tak więc trzeba będzie dotknąć odpowiedniego przycisku i następnie dokonać autoryzacji płatności z użyciem przycisku Touch ID.

Na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać. Trudno powiedzieć, czy funkcja będzie dostępna wyłącznie na urządzeniach z Touch ID i Safari, a więc iPhone’ach oraz iPadach. Z drugiej strony, podobno w macOS, czyli nowym systemie dla komputerów Mac mającym zastąpić OS X, ma pojawić się wsparcie dla Touch ID z iPhone’ów, a więc być może Apple Pay dla stron będzie też działać w desktopowej wersji Safari. O tym przekonamy się po WWDC 2016.

źródło: digitaltrends

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij