Udostępnij
Tweetnij

Wszedł w niebieskiej koszulce do Apple Store i zdołał ukraść 19 iPhone’ów

Jak trudno okraść Apple Store? Okazuje się, że nie jest to zbyt trudne i wystarczy tylko odpowiednio się ubrać, czego dowodzi sytuacja ze sklepu w SoHo, jednej z dzielnic Manhattanu. Mężczyzna ubrał koszulkę podobną do stroju pracowników salonu i zdołał ukraść 19 iPhone’ów.

Jak łatwo okraść Apple Store? Okazuje się, że nie jest to zbyt trudne i wystarczy tylko odpowiednio się ubrać, czego dowodzi sytuacja ze sklepu w SoHo, jednej z dzielnic Manhattanu. Mężczyzna ubrał koszulkę podobną do stroju pracowników salonu i zdołał ukraść 19 iPhone’ów.

largerW salonie Apple Store w SoHo kilka dni temu doszło do kradzieży smartfonów. Co ciekawe, złodziej wcale nie musiał się przy tym natrudzić. Po prostu ubrał się w niebieską koszulkę, którą noszą zazwyczaj pracownicy salonów Apple Store i wykorzystał odpowiednią chwilę, aby wejść do pokoju, gdzie dokonywana jest naprawa. Następnie wyniósł stamtąd 19 iPhone’ów o szacowanej wartości 16130 dolarów, które przekazał wspólnikowi. Drugi z mężczyzn ukrył je pod koszulką i następnie obaj opuścili sklep.

Do incydentu doszło około 17:30 lokalnego czasu, a więc już późnym popołudniem, gdy pracownicy Apple Store mogli być zmęczeni i ich czujność była pewnie obniżona. Policja cały czas bada sprawę, a Apple nie wydało komentarza w tej kwestii.

źródło: DNAinfo, fot.: DNAinfo/Andrea Swalec

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij