Udostępnij
Tweetnij

„Hey Siri” uratowało życie małej dziewczynki

Polecenie „Hey Siri” może być bardzo pomocne. Przekonała się o tym matka dziewczynki, która przestała oddychać. Dzięki asystentce z iPhone’a 6s udało się wezwać pogotowie.

Polecenie „Hey Siri” może być bardzo pomocne. Przekonała się o tym matka dziewczynki, która przestała oddychać. Dzięki asystentce z iPhone’a 6s udało się wezwać pogotowie.

Hey-SiriSytuacja miała miejsce w marcu, gdy pewnego dnia Stacey Gleeson z Australii zauważyła, że jej jednoroczna córka Giana przestała oddychać. Gleeson wbiegła do pokoju i zaczęła szukać włącznika światła. Przy okazji upuściła telefon i chwyciła córkę leżącą w łóżeczku. Na szczęście, matka nie zapomniała o tym, że jej telefon leży na podłodze i krzyknęła „Hey Siri, call the ambulance” (Hej Siri, wezwij pogotowie). Po chwili karetka była na miejscu.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie funkcja z nowszych iPhone’ów, gdzie „Hey Siri” jest opcją umożliwiającą aktywację asystentki głosem nawet wtedy, gdy smartfon nie jest podłączony do źródła zasilania. W starszych iPhone’ach funkcja wymaga podłączenia do ładowarki czy portu USB w komputerze. „Hey Siri” można aktywować udając się do Ustawienia, Ogólne i Siri.

Warto wspomnieć, że sytuacja miała miejsce w marcu, ale dopiero teraz rodzice Giany zdecydowali się to upublicznić. U córki Gleeson zdiagnozowana infekcję gardła oraz zapalenie oskrzeli i prawdopodobnie to było przyczyną utraty tchu.

źródło: 7news

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij