Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7 pobije rekordy sprzedaży?

Analityk, Tim Long, twierdzi, że na zmianę starszych modeli iPhone’ów zdecydowanych jest 25% użytkowników. iPhone 7 ma się zatem sprzedać w rekordowej liczbie.

Analityk, Tim Long, twierdzi, że na zmianę starszych modeli iPhone’ów zdecydowanych jest 25% użytkowników. iPhone 7 ma się zatem sprzedać w rekordowej liczbie.

Analitycy różnią się w swoich opiniach na temat sprzedaży telefonów. Wszyscy jednak są pewni, że po premierze telefonu iPhone 7 Apple dostanie mocny zastrzyk gotówki. Z prognoz firmy IDC, o których pisaliśmy jeszcze dziś wynika, że sprzedaż iPhone’ów od Apple spadnie o 2%, ale sytuacja poprawi się wraz z nadejściem „siódemki”. Podobną opinię popiera Tim Long, analityk z BMO Capital Markets, który w notce do swoich klientów napisał, że prognozuje, że iPhone 7 wniesie rekordową sprzedaż.

iPhone 7 sprzedaż

Powody? Przede wszystkim Long twierdzi, że od dawna użytkownicy Apple nie zmieniali swoich smartfonów, a liczba tych, którzy ze swoich sprzętów korzystają dłużej niż 2 lata, jest rekordowa. Obliczył, że na zmianę swojego smartfona gotowych jest już około 25% posiadaczy iPhone’ów, którzy chętnie przesiedliby się na inny sprzęt. Łącznie jest to mniej więcej 120 milionów użytkowników. Warto wspomnieć, że podczas premiery iPhone’a 6s ponad 19% użytkowników Apple miało ponad dwuletnie iPhone’y, natomiast w przypadku „szóstki” było to 23%.

Nieoficjalnie mówi się, że Apple zamówiło od 72 do 78 milionów iPhone’ów 7 na ten rok. Jest to o wiele więcej niż 65 mln przewidywanych przez analityków. Nowy smartfon Apple’a to wciąż tajemnica. Chwilowo wiemy o nim jedynie tyle, co podają wycieki i plotki. Niedawno pisaliśmy o tym, że prawdopodobnie nowy telefon Apple nie będzie miał minijacka. Ma pojawić się także w wersjach z 256 GB pamięci.

Źródło: PhoneArena, fot. otwierające: macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij