Udostępnij
Tweetnij

W Apple Store w San Francisco są schody o wartości ponad miliona dolarów

To nie żart. W nowym salonie Apple Store, który otworzono w San Francisco, znalazły się schody, które kosztowały ponad milion dolarów. Co ciekawe, mają zaledwie 30 stopni, a więc jeden stopień jest wart ponad 33 tysiące dolarów.

To nie żart. W nowym salonie Apple Store, który otworzono w San Francisco, znalazły się schody, które kosztowały ponad milion dolarów. Co ciekawe, mają zaledwie 30 stopni, a więc jeden stopień jest wart ponad 33 tysiące dolarów.

Salony Apple Store słyną z bogactwa. Nowy sklep, który otworzono w San Francisco, tylko to potwierdza. Salon kosztował Apple około 24 milionów dolarów i przy jego projektowaniu duży udział miał Norman Foster, architekt z Wielkiej Brytanii, który projektował m.in. nową siedzibę niemieckiego Bundestagu. Na drugie piętro salonu prowadzą schody, które kosztowały ponad milion dolarów. Mają zaledwie 30 stopni, a więc każdy stopień jest wart ponad 33 tysiące dolarów. Niemało.

6a0120a5580826970c01bb0908d23d970d-800wi

Inne wydatki na nowy salon Apple Store to 2,28 mln dolarów za modernizację instalacji tryskaczowej odpowiedzialnej za rozprowadzanie wody, 800 tysięcy dolarów za panel słoneczny na dachu o mocy 50 KW, 250 tysięcy dolarów za ramy wewnątrz i zewnątrz budynku, 150 tysięcy dolarów za instalację paneli baldachimowych, 100 tysięcy dolarów za wyburzenie frontu starego sklepu, 100 tysięcy dolarów za aktualizacje sejsmiczne dla dwóch pięter, 82 tysiące dolarów za oznakowanie z przodu,50 tysięcy dolarów na regały i tyle samo za podpory strukturalne dla wielkiej ściany wideo oraz 4 tysiące dolarów za alarmy przeciwpożarowe.

Warto dodać, że pojedyncza poręcz dla szóstego schodu kosztowała… 50 tysięcy dolarów. Bo kto bogatemu zabroni?

źródło: Patenly Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij