Udostępnij
Tweetnij

iOS 10: czego możemy spodziewać się w nowej wersji iOS na WWDC 2016?

Za dwa tygodnie Apple, w trakcie WWDC 2016, zaprezentuje światu system iOS 10, który pewnie we wrześniu zostanie udostępniony w postaci aktualizacji dla wszystkich, a premiera zostanie poprzedzona beta testami. Czego dokładnie możemy spodziewać się w iOS 10? Jakie nowe funkcji i udoskonalenia wniesie ta wersja oprogramowania? Spróbujmy odpowiedź na to pytanie!

Za dwa tygodnie Apple, w trakcie WWDC 2016, zaprezentuje światu system iOS 10, który pewnie we wrześniu zostanie udostępniony w postaci aktualizacji dla wszystkich, a premiera zostanie poprzedzona beta testami. Czego dokładnie możemy spodziewać się w iOS 10? Jakie nowe funkcji i udoskonalenia wniesie ta wersja oprogramowania? Spróbujmy odpowiedź na to pytanie!

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

iOS 10 zbliża się wielkimi krokami. Oprogramowanie zostanie zaprezentowane już za dwa tygodnie (i jeden dzień) w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2016. Keynote otwierający to wydarzenie odbędzie się 13 czerwca (pewnie po godzinie 19:00 naszego czasu) i wtedy Apple odsłoni karty na temat iOS 10.

Nowe Apple Music

Apple Music

iOS 10 ma zadebiutować z odświeżoną wersją Apple Music, które wystartowało pod koniec czerwca 2015 roku i już ma około 13 mln płatnych subskrybentów. W aplikacji Muzyka pojawi się przebudowane Apple Music. Jeśli plotki są prawdziwe, to nowe Apple Music nie ma mieć tak kolorowego interfejsu jak obecnie. Pojawią się czarno-białe motywy i większe okładki albumów. Poza tym Apple chce uprościć interfejs zakładki Dla Ciebie i zdegraduje Connect. Natomiast zakładka Nowe ma zostać zastąpiona przez Przeglądaj. Szerzej na temat domniemanych zmian planowanych dla Apple Music przeczytacie tutaj.

Siri dla wszystkich deweloperów

siri

Liczycie na polską Siri w trakcie WWDC 2016? Zapomnijcie. To się prędko nie wydarzy. Pomimo tego, że wiele osób bardzo na to liczy. Apple przygotowuje jednak inną niespodziankę powiązaną z Siri i będzie nią otwarcie asystenta dla wszystkich deweloperów. Obecnie dostęp do Siri mają tylko wybrani partnerzy Apple’a, ale po WWDC 2016 ma zostać udostępniony pakiet SDK Siri, który pozwoli integrować asystenta w dowolnych aplikacjach deweloperów trzecich. Siri ma także podobno pojawić się w kolejnej odsłonie systemu OS X dla komputerów Mac, który być może zostanie nazwany MacOS.

Podobno otwarcie Siri jest powiązane z nowym urządzeniem, które Apple opracowuje z myślą o cyfrowym domu. Być może będzie to nowe Apple TV, które ma stanowić centralny hub domu inteligentnego. Na to wskazują plotki i szerzej na ten temat przeczytacie tutaj.

Nowe aplikacje i możliwość ukrywania wbudowanych

homekit

iOS 10 ma wnieść kolejną aplikację – Home lub HomeKit, którą Apple podobno używa już od jakiegoś czasu. Nowa wersja iOS ma wprowadzić to narzędzie dla wszystkich użytkowników. W ten sposób będziemy mogli zarządzać urządzenia dla cyfrowego domu. Podobno na kartach odzwierciedlających konkretne pomieszczenia. Dokładne szczegóły aplikacji nie są jednak znane. Jeśli jednak ma ona trafić do iOS 10, to Apple na pewno poświęci jej trochę czasu w trakcie czerwcowego keynote.

Podobno Apple rozważa także możliwość usuwania własnych aplikacji dostarczanych z iOS. Niestety, nie będzie to prawdopodobnie możliwość trwałego ich usunięcia i zwolnienia cennych megabajtów w pamięci flash. W zamian ma pojawić się możliwość ukrywania ikonek. Obecnie radzimy sobie z tym w inny sposób. Wrzucamy wszystkie aplikacje do folderu Niechciane czy o podobnej nazwie. Usunięcie wbudowanych aplikacji nie jest możliwe w każdym przypadku, gdyż wiele z nich ma kluczowe znaczenie dla działania całego systemu.

Apple Pay na nowych rynkach

apple_pay

Apple dwoi się i troi, aby usługa Apple Pay trafiła jak najszybciej do jak największej liczby państw. Pewne nowe informacje na ten temat zapewne zostaną przekazane w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2016. Apple pewnie zapowie nowe rynki dla Apple Pay, ale czy wśród nich znajdzie się Polska? Nie, to pewnie się nie wydarzy. Co nie zmienia faktu, że może kiedyś to nastąpi…

Nowości w App Store

App-Store

App Store czekają zmiany i to podobno niemałe. I oczywiście, najlepszym momentem do ogłoszenia nowości dla sklepu z aplikacjami wydaje się być konferencja WWDC 2016. Jak dobrze wiemy, kilka miesięcy temu pieczę nad App Store przejął po Eddym Cue sam Phil Schiller, co już zaowocowało zmianami widocznymi gołym okiem. Częściej odświeżana jest zawartość sklepu i jeśli wierzyć plotkom, to nad zmianami dla App Store pracuje zespół złożony z około 100 pracowników i przewodzi im Todd Terisi – były lider iAd. Niestety, szczegóły projektu nie są znane. Wiemy jednak, że mają pojawić się udoskonalenia prezentujące wyniki wyszukiwania w App Store, w tym obejmujące elementy sponsorowane, gdzie deweloperzy będą mogli promować własne produkty. Ma też zmienić się sposób, w jaki przeglądamy zawartość App Store. Trudno powiedzieć, czy te zmiany są już gotowe i zadebiutują wraz z iOS 10. Jeśli tak, to szczegóły poznamy na WWDC 2016.

iOS 10 raczej nie dla starszych urządzeń

Jeśli użytkujecie starsze iUrządzenia, jak na przykład iPhone’a 4s czy iPada 2, to najpewniej nie dostaniecie aktualizacji do iOS 10. Te urządzenia działają odczuwalnie wolno już po aktualizacji do iOS 9 i jest mało prawdopodobnym, że Apple będzie chciało je nadal wspierać. Optymistycznym scenariuszem jest zakończenie wsparcia dla wszystkich iUrządzeń z procesorami A5 i 512 MB pamięci RAM (iPad 2, iPad mini, iPhone 4s i iPod touch 5. generacji). Pesymistyczny scenariusz może dotyczyć wszystkich urządzeń Apple bez 64-bitowych procesorów, a więc poza wyżej wymienionymi, również iPada 3. generacji oraz iPhone’ów 5 i 5c.

 

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij