Udostępnij
Tweetnij

Apple pozwane o to, że iPhone… dzwoni i wysyła wiadomości

Apple zostało oskarżone przez trolli patentowych o naruszenie kilku patentów. Na liście funkcji znalazły się między innymi możliwość wykonywania połączeń i… komunikacja głosowa.

Apple zostało oskarżone przez trolli patentowych o naruszenie kilku patentów. Na liście funkcji znalazły się między innymi możliwość wykonywania połączeń i… komunikacja głosowa.

Słyszeliście kiedyś o trollach patentowych? W ogromnym skrócie są to firmy czy osoby, które wykorzystują niedoskonałość prawa patentowego, by uzyskać z tego pieniądze. Innymi słowy – wykupują przestarzałe, ale upowszechnione patenty, a następnie występują z roszczeniami do różnych firm, takich jak chociażby Apple, które z takimi sytuacjami miało już do czynienia nie raz. Ale tym razem firma Corydoras Technologies LLC z Teksasu przekroczyła granice, bo oskarżyła Apple o naruszenie patentów związanych z wykonywaniem połączeń, a nawet… komunikacją głosową. Tyczy się to nie tylko iPhone’ów, ale również iPadów, bo, jak twierdzi teksańska firma, tablety kalifornijskiego giganta mają funkcję rozmów między użytkownikami z pomocą aplikacji FaceTime.

iphone6-wifi-calling-hero

Mało abstrakcyjnie? W takim razie dodamy, że na liście patentów, które miało naruszyć Apple znalazły się te związane z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości tekstowych drogą bezprzewodową, przednia kamera, blokowanie połączeń, a także wyświetlanie lokalizacji urządzenia.

W pozwie można przeczytać, że aż 20 urządzeń kalifornijskiego giganta narusza wspomniane patenty. Należą do nich iPhone 4, 4S, 5, 5S, 5C, 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus oraz SE, a także iPad 2, iPad 3. generacji, iPad 4. generacji, iPad Pro, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3 i iPad mini 4. O Macu jednak nie wspomniano. Co ciekawe, nie tylko Apple zostało pozwane. Na liście Corydoras Technologies LLC znalazł się również Samsung.

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij