Udostępnij
Tweetnij

iOS 9.3.2 psuje iPady Pro z 9,7″ ekranem (aktualizacja)

Apple zaliczyło kolejną wpadkę z aktualizacją iOS do nowej wersji. iOS 9.3.2, który udostępniono wczoraj, sprawia problemy użytkownikom 9,7-calowych iPadów Pro.

Apple zaliczyło kolejną wpadkę z aktualizacją iOS do nowej wersji. iOS 9.3.2, który udostępniono wczoraj, sprawia problemy użytkownikom 9,7-calowych iPadów Pro.

iOS 9.3.2 wydano wczoraj. Aktualizacja zawiera wiele poprawek błędów, ale przy okazji sprawia problemy. Tym razem na feralne uaktualnienie skarżą się użytkownicy iPadów Pro z 9,7-calowym ekranem. Po aktualizacji do nowej wersji iOS ich urządzenia wyświetlają błąd z kodem Error 56 i nie można z tym nic zrobić poza podłączeniem tabletu do komputera z zainstalowanym programem iTunes.

Z informacji przekazanych na stronie wsparcia Apple’a wynika, że Error 56 jest błędem dotyczącym hardware, a nie oprogramowania. Apple rekomenduje użytkownikom widzącym ten kod błędu zgłoszenie się do autoryzowanego punktu serwisowego.

Podejrzewamy, że na dniach, jak nie jeszcze dziś, zostanie udostępniona poprawiona wersja iOS 9.3.2, gdzie problemy zostaną rozwiązane. Podobne problemy wystąpiły w trakcie aktualizacji do iOS 9.3 w marcu tego roku. Wtedy urządzenia prosiły o ponowną aktywację, ale to wiązało się z ich podłączeniem do iTunes. Niestety, nie we wszystkich przypadkach to działało. iPady 2 z modemem 3G w ten sposób się nie aktywowały i Apple udostępniło poprawioną wersję systemu, którą trzeba było zainstalować poprzez odtworzenie oprogramowania z użyciem komputera.

Aktualizacja

Apple odpowiedziało serwisowi iMore na błąd 56. W oświadczeniu firmy czytamy: zauważyliśmy niewielką ilość raportów o iPadach z błędem po otrzymaniu aktualizacji. Osoby, które nie mogą odtworzyć oprogramowania z użyciem iTunes powinny skontaktować się ze wsparciem Apple.

źródło: macrumors, imore

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij