Udostępnij
Tweetnij

Steve Jobs mógł być inspiracją dla Apple Watcha

Choć Apple Watch zadebiutował w ofercie Apple po kilku latach od śmierci Steve’a Jobsa, tak nieżyjący CEO firmy z Cupertino mógł mieć pewny udział w postaniu tego gadżetu.

Choć Apple Watch zadebiutował w ofercie Apple po kilku latach od śmierci Steve’a Jobsa, tak nieżyjący CEO firmy z Cupertino mógł mieć pewny udział w postaniu tego gadżetu.

Apple Watch zadebiutował na rynku w kwietniu zeszłego roku, a więc po około 3,5 roku od śmierci Steve’a Jobsa, który zmarł jesienią 2011 roku. Prace nad zegarkiem również rozpoczęły się po śmierci nieżyjącego CEO firmy z Cupertino. Co jednak ciekawe, Steve Jobs mógł mieć niewielki udział w powstaniu smartwatcha z watchOS.

Apple Watch

Tim Bajarin z TIME opracował ciekawy raport, który bazuje na wypowiedziach wysokich rangą pracowników Apple. Podobno Steve Jobs nakazał własnej firmie poprawić opiekę zdrowotną i w rzeczywistości Apple Watch może być jednym z produktów, którym przyświecał ten cel. Jobs wierzył, że nowe technologie mogą przyczynić się do poprawy różnych aspektów z zakresu monitorowania czy gromadzenia danych zdrowotnych.

Jak dobrze wiemy, Apple obecnie wykazuje duże zainteresowanie zdrowiem. W iOS znajdziemy aplikację Zdrowie, a partnerzy i deweloperzy mogą korzystać z HealthKit, który daje duże możliwości z zakresu oprogramowania powiązanego ze zdrowiem i zbieraniem danych medycznych. Niestety, dla Steve’a Jobsa już i tak nie było ratunku. Nieżyjący CEO Apple chciał jednak, aby te rozwiązania powstały z myślą o klientach i z tego powierzonego zadania firma z Cupertino wywiązuje się coraz lepiej, co na pewno cieszy.

źródło: time

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij