Udostępnij
Tweetnij

Foxconn chce zbudować fabrykę iPhone’ów w Indiach

Z najnowszego raportu wynika, że Foxconn jest bardzo bliski podpisania umowy z Indiami dotyczącą budowy fabryki, w której mają być składane iPhone’y.

Z najnowszego raportu wynika, że Foxconn jest bardzo bliski podpisania umowy z Indiami dotyczącą budowy fabryki, w której mają być składane iPhone’y.

The Economic Times of India podał do wiadomości, że Foxconn jest bardzo blisko podpisania umowy z Indiami odnośnie fabryki w stanie Maharashtra, w której miałyby zostać tworzone iPhone’y. Zakład miałby stać na obszarze 1200 akrów, a jego budowa ma kosztować 10 miliardów dolarów. Z raportu wynika, że po podpisaniu stosownych papierów przez oficjeli minie sporo czasu, zanim pracownicy złożą pierwsze urządzenia. Najprawdopodobniej fabryka zacznie działać pełną parą dopiero po 18 miesiącach.

iPhone 6s

Plotki odnośnie fabryki w indyjskim stanie krążą w sieci od czasu, gdy Subhash Desai, minister przemysłu w Indiach, ujawnił kilka szczegółów na ten temat. Według nieoficjalnych informacji Tajwańczycy planowali w tym czasie stworzenie jednostki zajmującej się składaniem iPhone’ów poza Chinami. Spółka miała na celu zróżnicowanie pracowników. Mówi się, że Foxconn ma w planach zbudowanie kilkunastu fabryk w Indiach do 2020 roku. Nie wiadomo jednak, w ilu z nich będą produkowane smartfony Apple’a.

Jeśli Apple i Foxconn zdecydowaliby się na przeniesienie części produkcji iPhone’ów do Chin, byłoby to całkiem dobre posunięcie. W Chinach zarobki pracowników wzrastają, tak więc zwiększają się także koszta produkcji. W Indiach produkcja byłaby zatem bardziej opłacalna dla Apple, które mogłoby obniżyć cenę swoich produktów również w tym kraju, bo, jak wiadomo, ceny smartfonów giganta z Cupertino na tamtejszym rynku nie przyciągają wielu użytkowników, a indyjski rząd odrzucił ostatnio propozycję Apple odnośnie sprowadzania do Indii odnawianych telefonów z logiem nadgryzionego jabłka.

Źródło: PhoneArena

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij