Udostępnij
Tweetnij

Tylko 641 z 20 tys. iPadów trafi w ręce londyńskich policjantów

Londyńska policja postanowiła wyposażyć funkcjonariuszy w iPady. Chwilowo takie urządzenia otrzymało jedynie 641 policjantów. W planach było 10 do 20 tys. urządzeń.

Londyńska policja postanowiła wyposażyć funkcjonariuszy w iPady. Chwilowo takie urządzenia otrzymało jedynie 641 policjantów. W planach było 10 do 20 tys. urządzeń.

Apple iPad Air 2

Metropolitalna Służba Policyjna, znana w Wielkiej Brytanii pod nazwą Metropolitan Police Service, i działająca na terenie Londynu, miała wyposażyć swoich policjantów w iPady. Do funkcjonariuszy miało trafić w sumie od 10 do 20 tys. takich urządzeń, jednak ostatecznie zakupiono jedynie 641 tabletów. Zostały one rozdane wśród policjantów w dzielnicach Fulham oraz Hammersmith w ramach testów pomiędzy czerwcem 2014 roku, a marcem 2015 roku. The Inquirer poinformował, że wydano już 6 mln funtów na realizację projektu, w tym 1,2 mln na iPady i inne sprzęty, a 4,1 mln na rozwój oprogramowania, takich jak bazy danych dla operacji mobilnych. 12 tabletów zostało już wymienionych.

Rzecznik londyńskiej policji mówi, że możliwym jest, iż w przyszłości większa liczba funkcjonariuszy zostanie wyposażona w iPady, jednak teraz nie ma żadnych planów odnośnie rozdawnictwa takich urządzeń. Nie podano także żadnych terminów dotyczących ewentualnych decyzji w sprawie zakupu iPadów. Chwilowo wspomniane tablety nadal są wykorzystywane do zbierania danych przez londyńską policję. Do tej pory testy nie przyniosły pożądanych efektów.

Źródło: AppleInsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij