Udostępnij
Tweetnij

Apple przeniesie dane użytkowników iCloud na chińskie serwery?

Serwis DigiTimes donosi, że Apple prowadzi rozmowy z chińskim dostawcą serwerów, firmą Inspur w sprawie przeniesienia danych użytkowników z iCloud.

Serwis DigiTimes donosi, że Apple prowadzi rozmowy z chińskim dostawcą serwerów, firmą Inspur w sprawie przeniesienia danych użytkowników z iCloud.

Serwis DigiTimes dotarł do informacji, z których wynika, że Apple pracuje z chińską firmą, Inspur, w sprawie przeniesienia danych użytkowników na serwery tego dostawcy. Do tej pory gigant z Redmond polegał głównie na usłudze Amazon Web Services (AWS). Mówi się jednak, że firma próbuje nieco zaoszczędzić na serwerach ze względu na rosnący popyt.

iCloud

Inspur to spora firma, trzymająca w garści około 60% chińskiego rynku serwerów. Poza tym obsługuje między innymi SAP, Nvidia, LG Electronics, Ericsson, Microsoft, Intel czy IBM. Spółka ma swój oddział blisko Apple, w Kalifornii, gdzie prowadzi prace badawcze. Wspierana jest też przez chiński rząd.

Informacja nie została potwierdzona ani przez Apple, ani przez chińskiego dostawcę serwerów. Pojawiła się jednak w serwisie DigiTimes, który jest dość wiarygodnym źródłem informacji. Przypomnijmy, że dane chińskich użytkowników iCloud zostały przeniesione 2 lata temu na państwowe serwery należące do firmy China Telecom. Samo Apple podpisało ostatnio wielomilionowy kontrakt (szacuje się, że kwota ta opiewa na 400 do 600 mln dolarów) ze swoim największym rywalem – Google. Umowa dotyczy przeniesienia części danych z iCloud i innych usług związanych z chmurą do Google Cloud Platform.

Źródło: Digitimes

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij