Udostępnij
Tweetnij

Luka w Siri pozwala na dostęp do kontaktów i zdjęć (wideo)

W Siri znajduje się dziura, która dotyczy iPhone’ów 6s i 6s Plus. Luka umożliwia dostęp do kontaktów i zdjęć bez potrzeby wpisywania hasła.

W Siri znajduje się dziura, która dotyczy iPhone’ów 6s i 6s Plus. Luka umożliwia dostęp do kontaktów i zdjęć bez potrzeby wpisywania kodu na ekranie blokady.

Lukę znalazł Jose Rodriguez, który już wcześniej znalazł podobną dziurę w sierpniu. W iOS 9.3.1 znajduje się błąd, który pozwala obejść ekran blokady i uzyskać dostęp do kontaktów i zdjęć przechowywanych na smartfonie. Błąd dotyczy iPhone’ów 6s i 6s Plus, gdyż wymaga użycia 3D Touch.

siri

Na szczęście, zagrożenie nie jest zbyt poważne, bo dotyczy tylko określonego scenariusza, gdy Siri ma dostęp do zdjęć, kontaktów i Twittera. Chcąc upewnić się, że nikt niepowołany nie dostanie się do naszych danych należy udać się do Ustawienia, Twitter i tam wyłączyć Siri. Można też odciąć dostęp Siri do zdjęć w Ustawienia/Prywatność/Zdjęcia.

Na poniższym filmie możecie obejrzeć nową lukę w akcji. Apple zapewne rozwiąże ten problem w aktualizacji iOS 9.3.2. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy takie uaktualnienie zostanie wydane.

źródło: appleinsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij