Udostępnij
Tweetnij

Prosty trik pozwoli ci zwolnić kilka GB miejsca w iPhonie lub iPadzie

Jeden z użytkowników Reddit znalazł ciekawy sposób na zwalnianie miejsca na urządzeniu z systemem iOS. W ten sposób można odzyskać nawet kilka gigabajtów powierzchni.

Jeden z użytkowników Reddit znalazł ciekawy sposób na zwalnianie miejsca na urządzeniu z systemem iOS. W ten sposób można odzyskać nawet kilka gigabajtów powierzchni.

Czytaj także >> Safari: 5 trików dla przeglądarki iOS, które warto znać

Jeśli użytkujecie iUrządzenia z 16 GB miejsca na dane, to doskonale wiecie, że jest to niemały problem. Wolna pamięć szybko się zapełnia. Okazuje się jednak, że istnieje pewien trik, który pozwala zwolnić nawet kilka gigabajtów powierzchni na pamięci flash iPhone’ów i iPadów. Możliwe to jest za sprawą automatycznego porządkowania aplikacji. Jak to zrobić? W tym celu należy wykonać następujące kroki.

1. Upewniamy się, że nie logowaliśmy się do konta Apple ID w ostatnim czasie. Najlepiej ponownie uruchomić urządzenie, co rozwiąże problem.

2. Sprawdzamy, ile mamy wolnego miejsca na dane. Można to zrobić udając się do Ustawienia, Ogólne, Dysk i użycie iCloud, w sekcji DYSK. Załóżmy, że jest to 2 GB.

3. Otwieramy aplikację iTunes Store i w sekcji Filmy wyszukujemy tytuł, który ma większy rozmiar (koniecznie większy) niż nasze wolne miejsce na dane. Dla przykładu 2,1 GB lub większy.

4. Dotykamy dwa razy przy znalezionym filmie przycisk Wypożycz. Wyświetli się komunikat widoczny na poniższym zrzucie ekranowym. Dotykamy Ustawienia.

IMG_6931

5. Po chwili powinniśmy zobaczyć informację, że pamięć na dane została zwolniona. Oczywiście, powyższe kroki można powtórzyć kilka razy, ale zawsze należy pamiętać, aby wybierany film miał większy rozmiar od wolnego miejsca na dane dostępnego na iPhonie czy iPadzie.

Jak to możliwe? Wygląda na to, że iOS w momencie próby wypożyczenia filmu, który nie zmieści się na iUrządzeniu, uruchamia proces porządkowania zbędnych danych z aplikacji. Wtedy przy danej aplikacji pojawia się podpis Porządkuję…, co widzicie na poniższym zrzucie ekranowym przy aplikacji Facebooka.

IMG_6925

Uwaga: pamiętajcie, aby sprawdzać rozmiar wypożyczanych filmów w trakcie wykonywania tej sztuczki. Nasza redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypożyczenie filmów, co będzie wiązało się z obciążeniem waszej karty kredytowej.

Zobacz także >> Prosty trik pozwala sprawdzić jakość sygnału połączenia z siecią kom. w iOS

Źródło: reddit, cultofmac

Jaki masz ekran w tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij